חדשות הארץמבזקים

במשטרה נערכים לחגים: אלפי שוטרים יתפרסו ברחבי הארץ

בימים אלו משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת חגי תשרי, שיחלו בערב ראש השנה תשפ"ד (15.09.23) ויסתיימו מיד לאחר שמחת תורה (07.10.23).

במהלך תקופה זו, אלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים, יתפרסו במקומות הקדושים, באתרי הבילוי, בפארקים, בחופי הרחצה ובכבישים על מנת לתת מענה למאות אלפי המטיילים ולשמור על הסדר והביטחון, לפעול להכוונת התנועה בכבישים ולהזרמתה, תוך מתן שירותי משטרה מיטביים לכל אזרח.

בערב חג ראש השנה שיחול בסוף השבוע, תורגש תנועה ערה במרכזי הקניות. לקראת כניסה החג צפויים עומסי תנועה בצירים ראשיים שונים ברחבי הארץ (הודעה על כך תופץ בנפרד), כוחות משטרה יתפרסו לאורך צירי התנועה על מנת להזרים את התנועה. מומלץ לציבור להקדים יציאה בערב זה. במהלך החגים וצום גדליה, צפויים מתפללים רבים להגיע לירושלים ולכותל המערבי. משטרת ישראל תיערך בכוחות מתוגברים, בכדי לשמור על הסדר הציבורי והביטחון של המתפללים והמבקרים באזור.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במהלך יום הכיפורים משטרת ישראל תיערך למתן מענה בהיבטי ביטחון שוטף וטיפול באירועים חריגים בכל רחבי הארץ. במהלך חג הסוכות, ימי חוה״מ ושמחת תורה, צפויים להתקיים אירועים רבים ברחבי הארץ, לרבות אירועי תפילה, בהם ברכת כוהנים המסורתית בכותל המערבי וחגיגות שמחת תורה. כמו כן אלפי מטיילים ונופשים צפויים לפקוד את אתרי הטבע, הפארקים וחופי הרחצה. משטרת ישראל תיערך לשמירת סדר והביטחון ולהכוונת התנועה ומתן שירות כל העת למשתמשי הדרך.

במשטרה מציינים כי מטרת ההיערכות המשטרתית המיוחדת בתקופה זו היא להבטיח כי כל אזרח בישראל יוכל לטייל, לבלות ולחגוג בבטחה. משטרת ישראל ערוכה לתת את המענה הנדרש בכל מקום ברחבי ישראל מהאוויר באמצעות מסוקי המערך האווירי, מהים באמצעות כוחות השיטור הימי ומהיבשה באמצעות כלל יחידות השיטור, לוחמים ומתנדבים, לרבות יחידות החילוץ ברחבי הארץ.

במשטרה קוראים לציבור לגלות ערנות ולפנות למוקד החירום של המשטרה- מוקד 100, בכל אירוע חריג המצריך טיפול או התערבות משטרתית, בכל יום ובכל שעה. כמו כן, ניתן לפנות למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל- מוקד 110, זאת בכדי לקבל מידע מגוון ולהתעדכן בהתאם.

צילום: דוברות המשטרה

Back to top button