חדשות הארץמבזקים

השר פרוש משיב לשגריר אוקראינה באשר לטענותיו לגבי היחס לפליטים

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, שיגר היום (חמישי) מכתב לשגריר אוקראינה בישראל, יבגן קורניצ'וק, בעקבות השיחה בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא אוקראינה, וולודימיר זלנסקי, בהמשך לפגישתם בנושא ההיערכות לנסיעתם של עשרות אלפי ישראלים לעיר אומן שבאוקראינה להשתתפות בתפילות ראש השנה בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א. "בניגוד לשרים אחרים, נעניתי באופן מיידי לבקשתך לפגישה".

השר פרוש מזכיר לשגריר כי "במסגרת הפגישה העלית בפניי את כאבך על מצב היחסים בין ישראל לאוקראינה והדגשת בפני כי בעיניך יש 2 נושאים מרכזיים המעכירים את האווירה בין העם היהודי לעם האוקראיני. היחס לפליטים אוקראינים בישראל והיעדר הקשר בין מנהיגי המדינות". במסגרת המכתב, מפרט שר ירושלים ומסורת ישראל כי פעל בנושא היחס לפליטים אוקראינים בישראל ומציין: "לקחתי באופן אישי את המעקב אחרי היחס בנתב"ג לבאים מאוקראינה. כהמשך לכך, נענה מר אייל סיסו, מנכ"ל רשות האוכלוסין, ושיגר השבוע מכתב בו הוא מסדיר את היחס הנאות של הרשויות הישראליות לאזרחים מאוקראינה".

"בעניין המדיני", מוסיף השר פרוש, "פעלתי תחילה בערוצים שקטים, אך השבוע אף שלחתי מכתב פומבי לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, בו הפצרתי בפניו לקחת לטיפולו את שיפור היחס האישי והמדיני בין מנהיגי המדינות. כפי שביקשת, שיחה בין ראש ממשלת ישראל לבין נשיא אוקראינה התקיימה היום".

עוד הוסיף במכתב :"לאור כל זאת, אני מבקש ממך מכובדי השגריר לנהוג באופן הדדי ולקחת לטיפולך את הפיכת הישגים אלו למנוע שיוביל את המשך השותפות בינינו, לצאת בקריאה פומבית בקולך המקבלת בברכה ובכבוד את הגעתם הצפויה של הישראלים לתפילה בציון הקדוש אומן ולעזור ככל יכולתך בהקלה על קיום הנסיעה המסורתית המתקיימת מזו 220 שנה. יהיה זה בוודאי לתועלת רבה לעם האוקראיני, אותו אתה מייצג כאן בישראל", חותם השר פרוש את מכתבו.

מכתב לשגריר אוקראינה בישראל, יבגן קורניצ'וק
מאיר פרוש
ארכיון. צילום: אתר הכנסת
Back to top button