מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: מפגין ניפץ שמשה של רכב כשילדים יושבים בו

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה היום (חמישי) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד דן אהרונסון, תושב תל אביב כבן 39, לאחר שניפץ שמשה של רכב חולף במהלך צעדה בלתי חוקית בחודש יולי האחרון.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו״ד זהר גיאת, הנאשם השתתף בהפגנה נגד הרפורמה המשפטית שהתקיימה בירושלים בסמוך למשכן הכנסת. בשעות אחר הצהריים פרצו מאות מפגינים, ביניהם הנאשם, לכביש בגין, צעדו על הכביש בתהלוכה בלתי חוקית עד לכיוון גן סאקר, כשהם חוסמים נתיב תנועה מרכזי ומפריעים למעבר כלי רכב רבים שנסעו במקום.

באותה העת, נסעה באזור המתלוננת ושלושת ילדיה הקטינים, וזו ניסתה להתקדם ולפלס את דרכה בין המפגינים. בשלב מסוים, חסמו מספר מפגינים את הרכב בגופם ומנעו ממנה להמשיך בנסיעתה. בעקבות כך התרחש עימות מילולי בין הצדדים. בעוד הנאשם ביקש מהמפגינים לפנות את הדרך, המתלוננת המשיכה בנסיעתה וחלפה על פני המפגינים.

אז, חבט הנאשם עם מוט דגל שהיה ברשותו בשמשה האחורית של הרכב. השמשה התנפצה וחלקי זכוכית התפזרו לעבר המושב האחורי ברכב, בו ישבו שניים מילדיה של המתלוננת. כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של התקהלות אסורה והיזק בזדון.

אישום: מפגין ניפץ שמשה של רכב כשילדים יושבים בו
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה

תיעוד: מפגינים ניפצו שמשה של רכב כשילדים יושבים מאחור וצורחים

Back to top button