מבזקיםמשפטי/פלילי

הותר לפרסום: סוכן סמוי הפליל עשרות חשודים בעסקאות סחר בסמים

הותר לפרסום: במהלך החודשים האחרונים היחידה המרכזית של משטרת מחוז ת"א הפעילה סוכן סמוי שהביא להפללת שלושים ושישה חשודים בעשרות עסקאות של סחר בסמים שביצע עם עבריינים ברחבי הארץ. בחצי השנה האחרונה התנהלה ביחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב חקירה סמויה, במהלכה הוחדר עבריין שחצה את הקווים והפך לסוכן חשאי, לתוך כנופיות פשע והצליח לרכוש את אמונם של גורמים עבריינים, ולאסוף ראיות לכאורה וממצאים נגד חשודים מכל רחבי הארץ, ביניהם שלושה יעדים ממשפחה מוכרת ביפו.

במהלך ההפעלה הסוכן לווה על ידי מחלק הסוכנים של החידה המרכזית תוך ביצוע עשרות עסקאות מבוקרות ומפוקחות של רכישת סמים מסוכנים מסוגים שונים, בסיוע מעטפת מבצעית ומודיעינית של משטרת ישראל. הפעלתו של הסוכן בוצעה בתא שטח מורכב, תוך שילוב יצירתיות ומגוון אמצעים, במטרה לצמצם את פעילותם של גורמים עבריינים, ולנתק את צינור החמצן הכלכלי המניע את מחוללי הפשיעה. בחיפושים נתפסו מספר כלי רכב המיועדים לחילוט. החשודים שנעצרו, הועברו לחקירה ובסיומה הם יובאו לבית המשפט לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.

במסגרת ההפעלה בוצעו עשרות מפגשים ועסקאות, במהלכן רכש הסוכן שניים וחצי קילוגרם קוקאין, קילו וחצי סמים מסוג "דוקטור", ואלפי כדורים מסוג אקסטזי. שווי הסמים המוערך שרכש הסוכן הנו מעל לשני מיליון שקלים. בנוסף, רכש הסוכן במהלך ההפעלה גם אקדח מסוג גלוק. היום (רביעי) לפנות בוקר עברה החקירה לשלב הגלוי לאחר הפללתם של סוחרי הסמים. במבצע רחב היקף ומתוזמן פשטו בלשים ממרחב איילון, ירקון ודן, ביחד עם לוחמי מג"ב, על בתיהם של עשרות החשודים ברחבי הארץ בדגש על אזור תל אביב.

מפכ״ל המשטרה יעקב שבתאי: "אין ספק שהישגי משטרת ישראל במאבק בתחום הסמים המסוכנים היום יוצאי דופן וכוללים תפיסות רבות ומניעת הברחות. במטרה אחת , בטחונו האישי של האזרח. ההפעלה הזו התמקדה בעבריינים בכירים ובגורמי פשיעה העוסקים שנים בסחר בסמים״.מפקד מחוז ת"א, ניצב פרץ עמר:"הפעלה והחדרה של סוכן הינה מלאכת אומנות. היכולת לסמן יעדים, לאתרם, לרכוש את אמונם ולאסוף ראיות מפלילות, מגיעה בעיקר מנחישות ומקצועיות. אני מתמלא גאווה לראות את ההשקעה והמסירות של השוטרים למען האזרחים".

ניידת משטרה - כביש
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button