חדשות הארץמבזקים

זו המדינה החמישית שתחנוך שגרירות בירושלים

במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ראש ממשלת פפואה ניו גיני ג'יימס מראפה, שר החוץ אלי כהן, ראש עיריית ירושלים ומשלחת שרים בכירה מפפואה ניו גיני שהגיעה לארץ לכבוד המאורע, נחנכה היום (שלישי) שגרירות פפואה ניו גיני בירושלים בירת ישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "התרגשתי מאוד כששמעתי את ההמנון שלכם. שמעתי את המילים "תפילה" ו"תקווה". מקורן של רוב התפילות הללו הוא העיר הזאת. כפי שציינת בצדק, היא בירתנו מזה שלושת אלפים שנה. היא המקור לחלק נכבד מהמורשת שלנו. כאן עוצבו הערכים שלנו. כאן ניבאו הנביאים שלנו".

ראש הממשלה נתניהו הוסיף ואמר: "כאן יוצרו והופצו הערכים הנצחים הרבים שאנו מוקירים. קודם הופצו בקרב עם ישראל ולאחר מכן לאנושות כולה. לכן אני מאמין שמן הראוי שמדינה ועם שמחויבים עמוקות לערכים הללו עשו את בדיוק מה שאתם עשיתם – זאת אומרת פתיחת שגרירות בירושלים. פפואה ניו גיני היא המדינה הראשונה מאזור אסיה והאוקיינוס השקט לעשות זאת. אנו גאים מאוד ומעריכים מאוד את העובדה הזו. פפואה ניו גיני היא מדינה גדולה עם הזדמנויות גדולות. העובדה שיש לכם שגרירות כאן תאפשר לנו לממש את כל הפוטנציאל הזה – בחקלאות, במים, בטכנולוגיה, בבריאות וביזמות".

שר החוץ אלי כהן אמר בטקס: "חיזוק מעמדה הבינלאומי של ירושלים הוא חיזוק מעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל. אני מברך את ממשלת פפואה ניו גיני על ההחלטה החשובה להקים שגרירות בעיר ירושלים בירת ישראל. ההחלטה תחזק ותעמיק את היחסים בין ישראל לפפואה ניו גיני, אשר הוכיחה כי היא ידידה אמיתית של ישראל גם בזירה הבינלאומית. פתיחת השגרירות של פפואה ניו גיני מקרבת אותנו צעד נוסף ליעד אותו קבענו במשרד החוץ להגיע ל-100 שגרירויות בישראל והכפלת מספר הנציגויות הזרות בירושלים בירתנו. משרד החוץ ימשיך לפעול על מנת להוכיח את ערכיותה של ישראל לעולם וקידום שיתופי פעולה עם מדינות על בסיס היכולות הגבוהות שלנו בתחומי חדשנות, כלכלה ומדע".

פפואה ניו גיני - שגרירות ירושלים
צילום: חיים צח לע״מ
פפואה ניו גיני - שגרירות ירושלים
צילום: חיים צח לע״מ
פפואה ניו גיני - שגרירות ירושלים
צילום: חיים צח לע״מ
פפואה ניו גיני - שגרירות ירושלים
צילום: חיים צח לע״מ
Back to top button