מבזקיםמשפטי/פלילי

כך הפליל הסוכן "קינדר" עשרות סוחרי אמל"ח – צפו בתיעוד

במסגרת המאבק הנחוש ומתמשך של משטרת ישראל בעבירות הנשק בחברה הערבית ובכלל, במהלך השנה האחרונה, הופעל סוכן סמוי ע"י היחידה המרכזית של משטרת מחוז ירושלים נגד סוחרי אמצעי לחימה לא חוקיים במזרח ובעוטף ירושלים, באיו"ש ובצפון הארץ.

הסוכן הסמוי שכונה ״קינדר״ הופעל בקרב סוחרי אמצעי לחימה בלתי חוקיים והפליל עשרות סוחרי אמל״ח. בין החשודים שהופללו ונעצרו – פלסטינים מיו"ש, מרביתם תושבי מזרח ועוטף ירושלים וחלקם מהצפון ותושבי אבו-גוש. סוחר אמצעי הלחימה הצעיר ביותר שנעצר הינו בן 20 והמבוגר ביותר בשנות החמישים לחייו.

צילום: דוברות המשטרה

במהלך הפעלתו של הסוכן ע"י מפעיליו בימ"ר ירושלים, הוא ביצע עשרות עסקאות שבהם נרכשו מסוחרי האמל"ח 38 כלי נשק, בהם: 19 אקדחים מסוגים שונים, 19 רובי סער מסוג M-16, שעפ"י החשד חלקם הוברחו מחוץ לגבולות ישראל. כמו כן, חלק מרובי הסער הוסבו מנשק "אייר-סופט" לנשק תקני שביכולתו להרוג. העסקאות בוצעו במזרח ועוטף ירושלים, בשטחי יו"ש ובצפון הארץ, והאמל"ח שנקנה ע"י הסוכן נתפס לחקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים והועבר למיצוי פורנזי במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל.

כך הפליל הסוכן "קינדר" עשרות סוחרי אמל"ח – צפו בתיעוד
צילום: דוברות המשטרה

היום לפנות בוקר עברה החקירה לשלב הגלוי לאחר הפללתם של סוחרי האמל"ח. במבצע רחב היקף ומתוזמן, מאות שוטרים ולוחמים בהם: בלשי ימ"ר ירושלים, שוטרי מחוז ירושלים, לוחמי מג"ב, כוחות ימ"מ, לוחמי יחידה 33 (הגדעונים), לוחמי ימ"ס, החטיבה הטקטית, כלבנים ועוד בסיוע כוחות צה"ל, פשטו על בתיהם של המופללים במקביל ביו"ש, ירושלים, באבו גוש ובצפון הארץ, ועצרו בבתיהם 32 חשודים בסחר באמל״ח. החשודים הועברו לחקירה בימ״ר ירושלים.

צילום: דוברות המשטרה

בחיפוש שבוצע לפנות בוקר בבתיהם של חלק מסוחרי האמל״ח שנעצרו, נתפסו עוד 3 כלי נשק (m-16 ושני אקדחים), נוסף על 38 שנתפסו במהלך הפעלת הסוכן (סה״כ 41). בנוסף נתפסו בפעילות המשטרתית מספר רכבים של הסוחרים, סמים, כסף מזומן ועוד. לצד החקירה הפלילית, צפוייה המשטרה לתפוס נכסים נוספים ורכוש במסגרת התקיפה הכלכלית של אותם החשודים בעבירות הנשק. בהמשך היום, יובאו החשודים להארכת מעצרם בבימ"ש, במטרה למצות עמם את החקירה והדין.

כך הפליל הסוכן "קינדר" עשרות סוחרי אמל"ח – צפו בתיעוד
צילום: דוברות המשטרה

מפכ״ל המשטרה רנ״צ יעקב שבתאי שיבח את מחוז ירושלים וימ״ר ירושלים על הובלת הפעילות ואמר: ״הטיפול בעבירות הנשק הבלתי חוקי הוא בבחינת משימה לאומית, והמדיניות של משטרת ישראל בתחום זה הינה התקפית ויוזמת. הישגי משטרת ישראל במאבק בתחום האמל״ח הינם יוצאי דופן וכוללים תפיסות אמל״ח חסרות תקדים, מבצעי סוכן ומניעת הברחות. זוהי מלחמה בעבריינים חמושים, בארגוני הפשיעה, ובכל מי שמבקש לפגוע ולפגע. המבצע היום הוא אחד המבצעים האיכותיים שנחשפתי אליהם״.

כך הפליל הסוכן "קינדר" עשרות סוחרי אמל"ח – צפו בתיעוד
צילום: דוברות המשטרה

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן אמר הבוקר לאחר הפעילות: ״מדובר באחת מהפעלות הסוכן המשמעותיות ביותר שהיו בשנים האחרונות במשטרה בכלל, ובמחוז ירושלים בפרט. זהו מבצע הסוכן השלישי שהסתיים השנה במחוז ירושלים, והשני בתחום האמל״ח ועבירות הנשק. חשיפת סוחרי הנשק הבכירים ביותר שיש ומעצרם, הינה פרי עמל של עבודה מורכבת, אינטנסיבית, נועזת, התקפית ויצרתית של ימ"ר ירושלים, ובפרט של הסוכן ומפעיליו. מלאכת המאבק בסוחרי האמל"ח רחוקה מלהסתיים, אבל ברור שכל כלי נשק שנתפס, לא ישמש לפגיעה ולהרג של חפים מפשע. מעצר סוחרי האמל"ח מרחיק מהרחוב ספקי נשק לא חוקי, שחלקו משמש לחיסולים פליליים וחלקו עלול לשמש גם לטרור. פעילות זו מהווה ציון דרך משמעותי, במאבק המתמשך שלנו נגד אותם עבריינים ונגד עבירות הנשק בחברה הערבית ובכלל. מאבק עיקש, נחוש ויום יומי, שמחייב אותנו לפעול בכל הכלים והאמצעים שברשותנו לשמירה על שלום הציבור ובטחונו״.

צילום: דוברות המשטרה
Back to top button