מבזקיםפוליטי / מדיני

נתניהו נפגש עם ראש ממשלת יוון בארמון הנשיאות בקפריסין

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (שני) עם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטאקיס בארמון הנשיאות בניקוסיה, קפריסין. תחילה התקיימה פגישה בארבע עיניים ולאחריה פגישה מורחבת.

ראש הממשלה נתניהו ציין את הקשר העמוק בין ישראל ליוון, שהתרחב בתחומים רבים בשנים האחרונות, ובפרט בהתמודדות עם משבר האקלים, בו ישראל סייעה במלחמה בשריפות הענק שהתחוללו ביוון בחודש יולי. רה״מ הדגיש כי שתי המדינות חייבות לחזק את שיתוף הפעולה בתחום זה. בפגישה דנו הצדדים בין היתר על שיתופי פעולה בתחומי ביטחון, בינה מלאכותית, אנרגיה ומזון.

בנוסף, העלה ראש הממשלה נתניהו בפגישה את הפוטנציאל בהרחבת הסכמי אברהם, מה שיאפשר חיבור אנרגטי ותשתיתי בין אסיה-חצי האי ערב-ישראל-קפריסין-יוון ואירופה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ראש הממשלה הודה לראש ממשלת יוון על כך ששירותי הביטחון של יוון סייעו בסיכול ניסיון פיגוע איראני נגד ישראלים בשטחה, והדגיש את החשיבות של פעולה משותפת נגד התוקפנות של איראן.

מהצד הישראלי השתתפו ר׳ הסגל, ר׳ המל״ל, מנכ״ל משרד רה״מ, המזכ״ץ, יו״ר המועצה הלאומית לכלכלה, ר׳ מערך ההסברה, היועץ המדיני, דובר רה״מ ושגריר ישראל ביוון; ומהצד היווני השתתפו: סגנית שר החוץ, שגריר יוון בישראל, היועץ לביטחון לאומי ועוד.

צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ
צילום: עמוס בן גרשום, לע״מ

Back to top button