מבזקיםפוליטי / מדיני

ח"כ רוטמן: "נשיאת העליון לא תוכל לדון בתיק"

יו"ר ועדת החוקה חה"כ שמחה רוטמן פנה היום (ראשון) במכתב ליועצת המשפטית של הכנסת שגית אפיק בו הצהיר כי בכוונתו להשמיע טענותיו בפני ההרכב שדן בבית המשפט העליון בעתירות על החוק לצמצום עילת הסבירות. זאת מאחר ובחלק מהעתירות מופיע חה"כ רוטמן כמשיב עצמאי במסגרת תפקידו כיו"ר ועדת החוקה.

חה"כ רוטמן הדגיש בפני אפיק "אני סמוך ובטוח שבכל הנוגע לייצוג הכנסת ולהצגת הטיעונים בעניין תוקפו של החוק, לרבות תקינותם של ההליכים הפרלמנטריים שהתנהלו בוועדה ובמליאת הכנסת בכל הנוגע לחקיקתו, תייצגי את הכנסת בכישרון ובהצלחה כפי שעשית במקרים רבים בעבר" אולם הבהיר כי כמשיב לעתירות, עומדת לו "הזכות ואף החובה להשמיע את טענותיו בפני בית המשפט".

ועדת החוקה - שמחה רוטמן
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

במכתב מפרט רוטמן מדוע לדעתו נדרשת הגשת בקשת הפסילה כנגד חיות:
"כל מי שקורא את הנאום במכלול יגיע למסקנה הברורה שדעתה של כבוד נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, "ננעלה" באופן מוחלט. נראה שגם טיעונים לגופו של עניין שיועלו על ידי הצדדים לא יישמעו כלל על ידה, בשל הפקפוק שכבר הפגינה במניעיהם של הטוענים, בטוהר כוונותיהם, ואף בייחוס לתומכי התוכנית לתיקון מערכת המשפט "רוע", כאילו אין מדובר בדיון לגיטימי שהוא נשמת אפה של הדמוקרטיה הישראלית וכאילו אין סיבה כשרה לתמוך בשינוי, ואין מקום לויכוח אמיתי וכן על עוצמת המעורבות של בית המשפט העליון בפעולותיהן של הרשויות האחרות."
מטעמו של חבר הכנסת רוטמן נמסר: "לאור חומרת התבטאויותיה של הנשיאה חיות והימנעותה מלפסול את עצמה ביוזמתה, ואף בעקבות עתירות שהוגשו בעניין, אין מנוס מהגשת בקשת הפסילה על ידי"

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab
Back to top button