מבזקיםפוליטי / מדיני

שר הביטחון עולה להתקפה: "אמירות מקוממות ומסוכנות"

שר הביטחון יואב גלנט, העניק הערב (ראשון) תעודת הצטיינות ל-33 קצינים ונגדים שנבחרו למצטייני שר הביטחון, לרגל ראש השנה תשפ״ד. בטקס, שנערך בבסיס ״הקריה״ בתל אביב, השר גלנט העניק את התעודות יחד עם הרמטכ״ל רב-אלוף הרצי הלוי ונפגש עם המצטיינים ומשפחותיהם.

שר הביטחון התייחס לאמירות של חלק מחברי הקואליציה בשבועות האחרונים ואמר בטקס:
״בתקופה האחרונה מרשים לעצמם נבחרי ציבור ובכלל זה שרים וחברי כנסת, להטיח אמירות שקריות, חסרות בסיס וחסרות אחריות בצה"ל, במפקדיו ובחייליו. אלו אמירות מקוממות המסכנות את הנכס החשוב ביותר שיש למדינת ישראל- צבא ההגנה לישראל. כלי המגן שלנו, של כל אזרחי ישראל״.

שר הביטחון- יואב גלנט - טקס מצטייני שר הביטחון - הקריה
צילום: אלעד מלכה

השר התייחס גם לחשיבותו של צבא ההגנה לישראל:
״אתם, מפקדי, חיילי צה"ל ואנשי כוחות הביטחון המקדישים את חייכם למען ביטחון המדינה ולהגנה על אזרחיה, ראויים לכל גיבוי, ואלו המנסים להכפיש אתכם ראויים לכל גינוי״.
צה"ל הוא צבא העם, מקום שירותם של חיילות וחיילים מכל רבדי הציבור. ללא צה"ל לא ניתן לקיים את מדינת ישראל, בסביבה העוינת בה אנו חיים. כשר הביטחון אני מתחייב להגן על מדינת ישראל ועל צה"ל ומפקדיו כך פעלתי לאורך כל חיי וכך אמשיך לפעול״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ולבסוף התייחס גם לחשיבותו של צה"ל עבור החברה הישראלית והעניק גיבוי לרמטכ"ל הרצי הלוי:
״צה"ל היה ועודנו לב ליבה של החברה הישראלית. בו נפגשים בניהם ובנותיהם של כלל מגזרי החברה, בו ניתנת לכל אחד ואחת הזדמנות שווה ואמיתית – להוכיח את יכולותיו, לפרוץ קדימה, להצטיין ולהצליח. זה המקום להביע הערכה לצה"ל ולעומד בראשו, הרמטכ"ל, רב אלוף הרצי הלוי ולמטה הכללי תחת הנהגתו על עמידה במשימות הביטחון, על התמודדות נחושה מול האתגרים החברתיים המשפיעים על צה"ל ועל כך שגם השנה כמו בעבר, צה"ל העמיד לרשות מדינת ישראל את הטובים באנשים, בתפקידים חיוניים״.
״גם בימים אלו – ואולי במיוחד בימים כאלו – חשוב כי נשמור על צה"ל ככזה, ונותיר אותו מעל ומחוץ לכל מחלוקת, אין לנו צבא אחר להשען עליו״.

Back to top button