חדשות הארץמבזקים

הפעוט שנשכח ברכב בנתיבות הובהל לבית החולים במצב קשה

פעוט כבן שנתיים נשכח לפני זמן קצר (ראשון) ברכב ברחוב חזון אי"ש בנתיבות. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, במצב קשה, עם סימני מכת חום, מורדם ומונשם.

ניסים בוסו ואלחנן עזרא חובשי איחוד הצלה סיפרו: "לדברי בני משפחתו הילד שהה ברכב זמן ממושך ובעקבות כך איבד את הכרתו. הענקנו לו סיוע ראשוני בזירה (מתן חמצן וקירור גופו) ולאחר מכן הוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים סורוקה במצב קשה ויציב".

סגן מנהל מרחב נגב במד"א פראמדיק ברק ויטנברג וחובש רפואת חירום במד"א מעוז ויברמן סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו את הרכב ובבניין סמוך היה התינוק כבן שנתיים וארבעה חודשים כשהוא מחוסר הכרה עם דופק ונושם, עם מכת חום קשה מאוד. מיד התחלנו לקרר את חום גופו ומתן סיוע נשימתי ולאחר שהצלחנו להוריד את חום גופו העלינו לניידת טיפול נמרץ שקוררה ופינינו אותו לבית החולים תוך שאנחנו נלחמים על חייו כשמצבו קשה והוא מחוסר הכרה. סיפרו לנו שהוא היה ברכב מספר שעות ונמצא על ידי בני המשפחה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

באיחוד הצלה שבים וקוראים לנקוט בכללי הבטיחות והזהירות ולא להשאיר ילדים או פעוטות בכלי רכב ללא השגחה אפילו לא לרגע. כמו כן מומלץ לפקוח עין ברכבים חונים בפרט בימי הקיץ החמים לבדוק באם לא נשכחו בהם ילדים או פעוטות.

תינוק - ילד במכונית - פעוט
אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button