חדשות הארץמבזקים

לזכר חללי צה"ל – הוקמה חווה חינוכית במועצה האזורית כעביה

היום (שלישי) התקיים אירוע השקת החווה החינוכית קהילתית של התנועה החדשה בשומר החדש, בכעביה טבאש חג'אג'רה. האירוע התקיים במעמד השר לשוויון חברתי מר עמיחי שיקלי, ראש המועצה מר ראפע חג'אג'רה, חברי פורום ראשי הרשויות הבדואיות בצפון, נציגי האגף הביטחוני חברתי במשרד הביטחון, נציגי צה"ל ומשפחות חללי צה"ל.
החווה המוקמת היא המשך ישיר לשיתוף הפעולה בין השומר החדש לפורום המועצות הבדואיות בצפון המאגד 6 מועצות בדואיות. החווה בכעביה מצטרפת לחוות החינוכיות קהילתיות שהוקמו בזרזיר ובאדי חמאם בשנתיים האחרונות המקיימות פעילות שבועית בכפרים בה בני הנוער מוצאים מסגרת בה הם מקבלים כלים שתורמים להם להשתלב בחברה הישראלית.
באירוע התקיים טקס חגיגי של גזרת סרט ובו נכחו ראשי רשויות המגזר הבדואים, התושבים והנוער. האירוע כלל שתילות וברכות.
החווה נקראת על שמם של חללי צה"ל תושבי הכפר שנפלו במלחמות ישראל, סאלח נואף כעביה ז"ל, מוסא חסן כעביה ז"ל, עבד אלסלאם סאלח כעביה ז"ל, עבדאללה קארם חג'אג'רה. באירוע לקחו חלק המשפחות השכולות שהתרגשו לראות את בניהם מונצחים בחווה בכפר

ח''כ שיקלי - חניכת חווה חקלאית - כעביה טבאש חג'אג'רה
צילום: יהורם שי, השומר החדש

ראש המועצה כעביה טבאש חג'אג'רה, ראפע חג'אג'רה "החווה בעיני היא סמל ליצירה משותפת וזריעת זרעים של שינוי, ואנו תקווה שזרעים אלו, שאנו שותלים כאן היום יחד, יביאו עמם מסרים של אחדות וחיבור, קבלת האחר ומניעת אלימות, עידוד מעורבות חברתית ותרומה לקהילה, חיבור לעבודת האדמה, חיבור למדינת ישראל ועידוד גיוס לצה"ל".
השר לשוויון חברתי, עמיחי שיקלי "שוויון בהזדמנויות זה חלק מחובתה של כל ממשלה. לדאוג שצעיר בדואי בגיל 18, יתחיל מאותה נקודה שמתחיל צעיר משמשית או מחנתון. אנחנו רואים את התחרות שקורת עכשיו, את הפעילות של ארגוני הפשיעה כאן במרחב, את הכסף הקל שעולה מאוד יקר ועולה בחיי אדם ומחירים כבדים מאוד לחברה הישראלית כולה. החווה המוקמת כאן היום מקדמת אותנו לשם לכך שלצעיר יהיה את פעילות הפנאי, שמייצרת שפה, חיבור".

נציג המשפחות השכולות, מר חלאד כעביה: "יש המון חיילים משלנו בזרועות הביטחון. הכפר סובל מהמון בעיות. אל תשאירו את הכפרים האלה לגורמים עוינים. אנחנו יישוב שאוהב את המדינה, אוהב את צה"ל, בבקשה תשלבו אותנו במשרדי הממשלה, ביחידות צה"ל השונות. כך נוכל לשלב את כולם, ולשמור על היחסים בינינו"
און ריפמן, מייסד שותף וסמנכ"ל השומר החדש: "אנו גאים בשותפות עם פורום המועצות הבדואיות וגאים להיות פה יחד ולהנציח את אלה שנתנו בשביל המדינה. מאז ומתמיד האמנו בשומר החדש שהאדמה היא אינו ורם מפלג אלא גורם מאחד. החווה החקלאית, הגידולים, המזון שנותן חיים לכולנו, הם שמאחדים"

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
ח''כ שיקלי - חווה בדואית חינוכית - מתנדבים
צילום: יהורם שי, השומר החדש
ח''כ שיקלי - חווה בדואית חינוכית - מתנדבים
צילום: יהורם שי, השומר החדש

Back to top button