חדשות הארץמבזקים

עומס החום: נשבר שיא כל הזמנים בביקוש חשמל בישראל

חברת החשמל הודיע לפני זמן קצר (ראשון) כי היום בשעה 14:53 נשבר שיא כל הזמנים בצריכת החשמל כאשר ביקוש חשמל בישראל עמד על: 15,690 מגואט. ייצור החשמל מכלל האנרגיות המתחדשות עמד בזמן שבירת השיא על: 3,047 מגואט שיא הביקוש הקודם נקבע בתאריך 25.07.23 , ועמד על 15,384 מגואט .

על פי נתוני נגה, מחצית מהביקוש לחשמל נבע משימוש במזגנים. תמהיל הייצור ברגע שבירת השיא התחלק כדלהלן : גז טבעי: 9239 מגואט, פחם: 3379 מגואט, תרמו סולארי: 202 מגואט, רוח: 14 מגואט, פוטוולטאי : 2644 מגואט, אגירה שאובה: 175 מגואט, ביוגז : 12 מגואט, הרזרבה בשיא – 2758 מגואט

שאול גולדשטיין, מנכ"ל נגה: " שיאי הביקוש שנשברו בקיץ הנכחי כבר מספר פעמים, הם תוצאה של החום הכבד והתמשכותו, וכן, תוצאה של גידול כלכלי בשנים האחרונות. במדינת ישראל, השימוש במזגנים גדל משנה לשנה, ויחד עם הגידול ברכבים החשמליים, לרבות אוטובוסים, ישנה עלייה משמעותית בצריכה. המשק ערוך לעומסים אף גבוהים מאלה, זאת במידה ולא תתרחשנה תקלות בסדר גודל רחב. לשמחתנו, ייצור החשמל בישראל בוזר מאד בשנים האחרונות, ולכן התלות ביצרן כזה או אחר נמוכה.
על אף זאת, גם אזרחי מדינת ישראל יכולים לתרום לשני צידי המשוואה- בייצור ניתן להתקין פאנלים סולריים על הגג, ובתחום הביקוש, לצרוך חשמל בצורה נבונה ולרכז את הצריכה מאוחר בלילה. ניהול משק משפחתי נכון, הוא המסייע הגדול ביותר למשק החשמל ולשמירה על הסביבה".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאןחברת חשמל - עמודי חשמל - מתח גבוה
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב


Back to top button