מבזקיםתנועה ותחבורה

זה רשמי: המשטרה אישרה את הפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן

הבוקר (רביעי), התקיים טקס להענקת אישור רשמי ממשטרת ישראל להפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה בגוש דן. הטקס התקיים בתחנת אם המושבות של הקו האדום בעיר בני ברק במעמד ראש אגף המבצעים, ניצב סיגל בר צבי, מנכ״ל נת״ע, מר חיים גליק, מנכ"ל תבל, מר עמירם אוחיון, ראש מנהלת הרק"ל, תנ"צ קובי זריהן, רח"ט אבטחה ורישוי, תנ"צ משה אדרי ומכובדים נוספים.

צילום: דוברות המשטרה

הקו האדום אשר יחל לפעול בנסיעה מסחרית ביום ו׳ 18.08.2023, החל את דרכו באוג' 2015 ובו עתידים לנסוע מידי יום כ 250 אלף נוסעים. קו זה הוא החלוץ מבין קווי הרכבת הקלה הצפויים לפעול בגוש דן, ביניהם הקו הירוק והסגול שבהקמה בימים אלו ורכבת המטרו שעתידה נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) להקים. קו החוצה חמש רשויות, מהעיר פתח תקווה דרך הערים בני ברק, רמת גן, תל אביב ועד בת ים. הוא ישתרע על פני 24 קילומטרים, חלקם תחת פני הקרקע וביניהם 34 תחנות בגוש דן.

הקו האדום - הרכבת הקלה -אישור משטרה
צילום: דוברות המשטרה

אגף המבצעים ליווה את הקמת הקו כגוף מנחה מראשית תהליך תכנון הבניה ועד לפתיחתו המתוכננת בשבוע הבא. במסגרת תפיסת האבטחה אשר אושרה על ידי משטרת ישראל נקבעו דרישות רגולטוריות של המשטרה ואופן ההפעלה לכלל מתקני הרכבת ובכללם: מרכז הבקרה, תחנות עיליות ותת-קרקעיות, מנהרות, תוואי המסילה, תשתיות הקו ועוד. בנוסף, התקיימו תרגילים בהיקפים נרחבים שמטרתם היתה לבחון את מוכנות כלל גופי החירום וההצלה, בפיקוד ושליטה של משטרת ישראל למול התרחישים השונים בהם איומי טרור, אסונות טבע וכדומה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
הקו האדום - הרכבת הקלה -אישור משטרה
צילום: דוברות המשטרה

ראש אגף המבצעים, ניצב סיגל בר צבי: ״משטרת ישראל אמונה על בטחונם ושלומם של אזרחי מדינת ישראל, בשגרה ובחירום. לאחר עבודת מטה סדורה, אישרתי הבוקר את פתיחת הקו האדום המהווה יריית פתיחה של שינוי פני התחבורה העתידיים במדינת ישראל. לאורך הדרך עמדנו על האתגרים של הפרויקט הלאומי, קיימנו תרגילים רחבי היקף עם כלל גופי ההצלה והחירום במדינה וכל זאת על מנת לאפשר לאזרחי מדינת ישראל, להשתמש בדרך בבטחה.״

מנכ״ל נת״ע, מר חיים גליק: ״רגע לפני יציאת הרכבת הקלה לדרכה, טרם נראה את פרי עמלנו, אני מבקש להודות למשטרת ישראל על חלקה החשוב והמשמעותי בהגעתנו ליום הזה. מדובר כאן בשותפות אמיתית, בשוטרים ושוטרות שראו לנגד עינהם את חשיבות הפרויקט והצורך לסייע ולדחוף קדימה את הקטר. מדובר בעשרות תרגילים, אישורים ובעיקר הרבה חכמה מקצועית שקבלנו. אני מבקש להודות לכולכם, בשם נת״ע ובשם מליוני נוסעים ונוסעות עתידיים.״

הקו האדום - הרכבת הקלה -אישור משטרה
צילום: דוברות המשטרה
הקו האדום - הרכבת הקלה -אישור משטרה
צילום: דוברות המשטרה
הקו האדום - הרכבת הקלה -אישור משטרה
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button