חדשות הארץמבזקים

לאחר פניית ראש העיר למשרד לביטחון פנים – הפקחים יישאו כלי נשק

היום (רביעי), הודיע המשרד לביטחון לאומי כי יאפשר לפקחי החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי ראשון לציון לשאת אקדחים במטרה להגביר את תחושת הביטחון של תושבי ראשון לציון, ובעת חירום לפעול ביעילות כנגד מפגעים רצחניים בהמשך לבקשת ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך ומנכל החברה לביטחון מוטי נחמני.

הבוקר התקיימה פגישה בין מנהלי החברה העירונית לביטחון ראשון לציון עם אורלי צרפתי מנהלת מחוז מרכז של המשרד לביטחון לאומי. במהלך הפגישה הציגה מנהלת המחוז את המתווה שיאפשר לחדש את מתן רישיונות כלי הנשק לפקחים שהינם עובדי התאגיד העירוני. במקביל סוכם כי החברה העירונית ועיריית ראשון לציון יפעלו להסדיר רישוי קבוע. כזכור עיריית ראשון לציון רכשה באמצעות החברה העירונית לביטחון מאה אקדחים. במטרה לחמש את כלל הפקחים הפועלים בעיר.

הפקחים הינם מכפיל כח לכוחות השיטור והביטחון בעיר. בכל משמרת מופעלים עד 32 ניידות סיור, ביטחון, פיקוח ושיטור עירוני בעיר. הפריסה ויכולת התגובה של כוחות החברה לביטחון הן מיטביות. כך שבשעת אירוע חירום הפקחים הם בין הראשונים להגיב וביכולתם אף לסיים את האירוע מיידית. בדיוק כפי שפעלו בגבורה בסוף השבוע שני פקחי יחידת סל״ע של עיריית תל אביב יפו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לפני כחצי שנה, בעקבות ביקורת של המשרד לביטחון לאומי הוחלט על הקפאת רשיונות כלי הנשק לפקחים שהינם עובדי התאגיד. לאחר פניה של ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך למשרד לביטחון לאומי נשקלה מחדש ההנחיה. והיום כאמור הוצג מתווה להחזרת הרשיונות לנשיאת נשק לפקחים.

מנכ״ל החברה לביטחון וסדר ציבור תנ״צ בדימוס מוטי נחמני שיבח את מנהלת מחוז המרכז אורלי צרפתי על ההחלטה שלה לסייע בהחזרת הרישיונות לכלי נשק לפקחי החברה: ״ אני רואה לנגד עיני את ביטחונם של תושבי ראשון לציון. וביכולתנו לתרום תרומה כדי לשפר את רמת הביטחון ותחושת הביטחון של התושבים. מדובר בפקחים הפרוסים ברחבי העיר שעברו הכשרה והם מיומנים להגיב מיידית לאירועי ביטחון״ אמר נחמני. בחברה לביטחון מעריכים כי כבר בימים הקרובים יצוידו מחדש כלל הפקחים בכלי הנשק.

אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button