מבזקיםצבא וביטחון

הותר לפרסום: שב"כ סיכל תשתית טרור שתכננה לבצע פיגועים בישראל

בפעילות משותפת של שב"כ וצה"ל נעצרו בחודשים האחרונים מספר פלסטינים תושבי יהודה ושומרון, אשר תכננו פיגועים כנגד אזרחים ישראלים, זאת בהנחייתו של עלאם כעבי, במוצאו משכם, פעיל החזית העממית אשר גורש לרצועת עזה במסגרת עסקת שליט ועדכנית שוהה בלבנון.

מטה שב"כ - רגעי הסיכול בחמ״ל המבצעים המיוחדים של השב״כ
אילוסטרציה. צילום: תקשורת שב"כ

עלאם כעבי מוביל פעילות טרור בשטחי יהודה ושומרון, במסגרתה הוא מגייס פעילי טרור פלסטינים, שחלקם אף מקרב קרובי משפחתו, לטובת ביצוע פיגועים כנגד ישראלים. במסגרת זו נחקרו בשב"כ מספר פעילים בניהם, מראד כעבי, תושב מחנה הפליטים בלאטה שבשכם, קרוב משפחתו של עלאם וחאלד אבו אלהיג'א, תושב ג'נין.

בחקירתו בשב"כ של מראד כעבי עלה כי הונחה על ידי עלאם לבצע פיגועי ירי. במסגרת החקירה הוסגרו שני נשקים מסוג M16 שהיו ברשות הפעילים. בחקירתו של חאלד אבו אלהיג'א, עלה כי גויס על ידי עלאם לבצע פיגועים ולעמוד בראש חולייה צבאית שתפעל באזור ג'נין. בגין עבירות חמורות אלו, הוגשו כנגד השניים כתבי אישום בבית המשפט הצבאי בשומרון. בנוסף למראד כעבי ולחאלד אבו אלהיג'א, נעצרו פלסטינים נוספים שפעלו לקדם פעילות טרור בהנחיית עלאם.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

משב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי יחד עם צה"ל ומשטרת ישראל ימשיכו לסכל כל פעילות טרור – גם כזו שמבוצעת על ידי פעילי טרור מאיו"ש בהנחיה ואכוונה של פעילי טרור מחוץ לישראל, דוגמת עלאם כעבי."

צילום: תקשורת שב״כ

Back to top button