חדשות הארץמבזקים

מפגין נעצר בחשד שניסה לחסום את השיירה של בן גביר

מפגין שעל פי המשטרה הפריע לתנועת שיירת כלי הרכב של השר לבטחון לאומי, איתמר בן גביר לפני זמן קצר (רביעי), בסמוך למטה המשטרה בתל אביב נעצר.

השר לביטחון לאומי בן גביר נפגש היום עם לוחמי יס"מ תל אביב ואמר להם: "באתי לומר לכם בשם מדינת ישראל, בשם ממשלת ישראל, תודה רבה! תודה לכולכם, אתם הגיבורים שלנו. אני יודע כמה אתם נותנים את הנשמה והלב שלכם וראיתי גם לא מעט מהסרטונים ובהם רואים מעט מהמפגינים, ואני אומר מקצת כי צריך להיות הגון, המפגינים ברובם הם אנשים ערכיים ומותר להם להפגין, אבל מקצתם מקללים ויורקים וזורקים עליכם גדרות ומנסים לפגוע. במשמרת שלי יהיה לכם גיבוי, ככה זה עובד."

עוד אמר השר: "אני חושב שחלק מהתפקיד שלי כשר לביטחון לאומי, זה לבוא לכאן, להגיד לכם תודה ולתת לכם גב! אני לא מגבה אלימות ולפעמים קצת חורגים, אבל מהסרטונים שאני ראיתי, ראיתי שימוש בכוח סביר, ראיתי איך מנסים להרתיע אתכם וללכת עליכם אימים וזה לא יעזור לאף אחד. אני אומר למחלקה לחקירת שוטרים שאני מבין שמפקד היס"מ עדיין נמצא שם ממש עכשיו. זו התנהלות לא ברורה, מה רוצים? שרחובות תל אביב יהיו הפקר?"

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד הוסיף ואמר: "אתם עושים את העבודה לכולנו, כדי שיהיה איזון נכון, בין חופש הביטוי שהוא חשוב מאוד, לחופש תנועה, בין חופש של אנשים להפגין, ואני יודע שכולכם מכבדים את החופש הזה, לבין חופש של הורים, של נערים, לחזור הביתה. של אנשים באמבולנס להגיע לבית חולים, של נשים עובדות לחזור לילדים שלהם וההתנהלות של מח"ש תמוהה וחמורה מאוד בעיניי."

לסיום, אמר: "אני מכיר את מח"ש גם מהצד השני, לא ראיתי מהירות כזו של הזמנה לחקירות, של שעות על גבי שעות ואני אומר, מח"ש לא תרתיע אתכם מלהמשיך לעשות את העבודה שלכם. אני באתי לכאן כדי להגיד תודה. אתם לא יודעים כמה אזרחים בישראל, דתיים וחילונים, ימנים ושמאלנים; זה לא משנה בכלל, עומדים מאחוריכם, יודעים ומעריכים. כמעט 30 שבועות לא הייתם בבית, שבתות, חגים, יום ולילה, ורק שתדעו שאזרחי ישראל מעריכים את זה."

איתמר בן גביר
ארכיון. צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ'
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח