מבזקיםפנאי

מהי העגבנייה המשובחת בישראל?

בתערוכת "אגרומשוב" – התערוכה החקלאית הוותיקה והמובילה בישראל החליטו להרים את הכפפה ולקיים שוב את תחרות העגבנייה האיכותית והטעימה בישראל, שתיערך ב-6.9.2023 במתחם אקספו בתל אביב.

מדובר בתחרות שהיא אחת מסימני ההיכר של תערוכת "אגרומשוב". העגבנייה הטעימה והאיכותית בישראל תיבחר על-פי שורה של פרמטרים על-ידי צוות שיפוט מקצועי, היא בעיקר מוגשת לצרכן הישראלי. אגב, בישראל מגדלים כ-500 זני עגבניות שונות ע"י חברות הזרעים המובילות בעולם אך בסוף, הצרכן מגיע למדפים ואיינו יודע איזה עגבנייה מוכרים לו בשל העדר סימון, שילוט והסברה.

כבר לפני 12 שנה, כאמור, הוחלט ב"אגרומשוב" לערוך את התחרות מסיבה אחת פשוטה: אין גוף אחד בכל התעשיה החקלאית שמייצג את הצרכן. חברות הזרעים עושות הכל כדי לרצות את החקלאי ולפתח עבורו זן מנצח. החקלאי דורש ומקבל עמידות למחלות, חיי מדף ארוכים, כשצבע וטעם לא ממש עניינו את החקלאי, המשווקים וגם לא את חברות הזרעים. הרשתות לא התעניינו במה שהלקוחות הכי מעוניינים וזה הטעם. בעיקר כי בשיטת מכירת העגבניות הנהוגה בארצנו מוכרים עגבניות בתפזורת ממקורות שונים. הצרכן לא יודע שמגיע לו לדעת יותר מידע על העגבנייה, כמו למשל איך ואיפה היא גודלה? האם זו עגבניית טעם? וכמה ליקופן (חומר המונע סרטן) יש בה?

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בתחרות הייחודית בתערוכת "אגרומשוב" יוכל הציבור הישראלי לא רק להכיר סוגי עגבניות שטרם שמע עליהן, אלא גם לדעת מהי העגבנייה הכי איכותית וטעימה בשוק. בשנה שעברה, למשל, זכתה בתואר העגבנייה "KORDIAL" של חברת סינג'נטה, בתחרות בה עמד בראש צוות השיפוט השף המוכר אייל שני.

מדובר ביוזמה מיוחדת של תערוכת החקלאות הגדולה בישראל – "אגרומשוב" שתתקיים ב5-6.9.2023- במתחם אקספו בתל אביב. במסגרת התערוכה יוצגו פיתוחים, חידושים, גידולים וכלים חקלאיים חדשניים ופורצי דרך מהארץ והעולם שכן עשרות מציגים מחו"ל כבר אישרו את השתתפותם.

עגבניות - אייל שני
צילום: אגרומשוב
עגבניות
צילום: אגרומשוב

Back to top button