מבזקיםמוסיקה

אחרי שהתפוצץ ברשת עם מעל 2 מיליון צפיות – מנחה האח הגדול בביצוע מרגש

לפני כשבועיים שיתף המנחה והזמר סרטון שלו מנגן על תוף "פאנטם ", כלי הקשה מוזיקלי ייחודי, תוך כדי שהוא שר את הפיוט הידוע "שלום עליכם". הסרטון הפך לוויראלי, עם למעלה משני מיליון צפיות ועשרות אלפי שיתופים וקאברים שהשתלטו על הרשת. רגע מרגש במיוחד נרשם בשבוע שעבר כשגיא עלה לבמת אולפן האח הגדול, וברקע החל להתנגן הביצוע שלו ל"מלאכי השלום" והקהל שר איתו במלוא גרונ ו, מה שהפך גם כן ל סרטון ויראלי. כעת, זו-ארץ משחרר את גרסתו לשיר, איתה גם יופיע במופע הקרוב שלו "לאדינו ופיוט מבית אבא" ביום שישי ה 28.07- בהיכל התרבות תל אביב .

"שלום עליכם" הוא פיוט שמחברו אינו ידוע, ומקורו כנראה במקובלים מאזור צפון אפריקה במאה ה.17- הביטויים "מלאכי שרת" ו"מלאכי שלום" הופיעו לראשונה בחיבור הקבלי הידוע, ספר הזוהר. הלחן המוכר היום, זה שזו-ארץ מבצע בסרטון וזה שמוכר לרוב עם ישראל, הוא מודרני הרבה יותר: מחברו הוא החזן והמלחין ישראל גולדפרב, שהיה החזן של בית הכנסת הקונסרבטיבי קהילת בית ישראל אנשי אמת .

גיא זו-ארץ: "הפיוטים הם מנגינת הרקע של חיי, מהילדות אצל סבא וסבתא, ימי שישי בבית, ערבי שבת על האי עם הצוות של הישרדות. הם נותנים לי להרגיש בבית. לא תיארתי לעצמי שהביצוע שלי יסחוף אחריו כל כך הרבה אנשים , משהו במנגינה הייחודית ובצלילים של הפאנטם נגעו בכל כך הרבה לבבות וחיברו אותם יחד. לראות את הצעירים הרבים שרים אותו יחד איתי היה מצמרר ועוצמתי כאחד "

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

גיא זו-ארץ מוזיקאי, שחקן ומנחה טלוויזיה. בשנת 2012 הוציא שני אלבומים משותפים עם אחיו רועי זו-ארץ בשם "לאדינו ופיוט מבית אבא", ובו שירים בלאדינו לצד פיוטים בנוסח יהדות לוב. החודש הם חוזרים אל הבמה עם השירים המוכרים ועיבודים חדשים, כולל העיבוד של "שלום עליכם"ב28.07- בהיכל התרבות בת "א, וגם הפאנטם יהיה שם .

מילים:
שלום עליכם
שלום עליכם מלאכי השלום
מלאכי עליון
ממלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא.
בואכם לשלום, מלאכי השלום,
מלאכי עליון
ממלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא.

בואכם לשלום מלאכי השלום
מלאכי עליון
ממלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא.
ברכוני לשלום, מלאכי השלום,
מלאכי עליון,
ממלך מלכי המלכים, הקדוש ברוך הוא.

קרדיטים:
ניהול אישי והזמנת הופעות: דניאל מזרחי
ייצוג אומנים: ניב עשת כהן ייצוג והפקה בע"מ
יח"צ: אלכס אורנשטיין- "מינקובסקי תקשורת"
הפצה דיגיטלית: Mobile1Music
קרדיטים:
מילים ולחן: עממי
עיבוד וביצוע: גיא זו-ארץ והפאנטם
צילום: גיא זו-ארץ
גרפיקה: שלי דנישבסקי

גיא זו-ארץ
צילום: גיא זו-ארץ. גרפיקה: שלי דנישבסקי

Back to top button