טכנולוגיהמבזקים

יש לכם רכב חשמלי? הנתונים האלה ידאיגו אתכם מאוד!

מחקר של חברת "איתוראן" בנושא גניבות רכב במחצית הראשונה של שנת 2023 עפ"י מידגם ארצי של כ-700,000 כלי רכב קובע שיש גידול של כ-900% בגניבות רכבים חשמליים לעומת תקופה המקבילה אשתקד.

מגמה זו מעידה על ביקוש שילך ויגדל כתוצאה מביקוש לרכבים חשמליים לשימוש עצמי ברשות הפלסטינאית ואף שימוש בסוללה של הרכב לצרכים ביתיים בשל קשיים בהספקת חשמל והפסקות חשמל רבות בשטחי הרשות הפלסטינית.

המחקר של חברת "איתוראן" קובע שבמחצית הראשונה של שנת 2023 יש עלייה של כ-85% בגניבות רכב לעומת התקופה המקבילה אשתקד בשל המחסור בחלפים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
רכב גנוב - רכב נטוש - גניבת רכב
צילום יח"צ איתוראן

חברת "איתוראן" צופה המשך המגמה לעלייה בגניבות הרכב גם במחצית השנייה של שנת 2023.

במחצית הראשונה של שנת 2023 גניבות הג'יפים והג'יפונים הגיע לשיא כ-50% מכלל גניבות הרכב עלייה של כ-8% בגניבות ג'יפים והג'יפונים לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

בראש רשימת הרכבים הגנובים לתקופה זו: 50% ג'יפים וג'יפונים , 30% רכב פרטי, % 11 אופנועים, 5% רכב מסחרי, 3% משאיות, 1% כלי צמ"ה.

ניר שרצקי מנכ"ל חברת איתוראן: "בחציון הראשון של שנת 2023 הובילה חברת איתוראן למעצרן של 309 חוליות חשודים בגניבות רכב. גידול של 221% לעומת התקופה המקבילה אשתקד .מעצרן של חוליות הגנבים חסכו למשק הישראלי 1.6 מיליארד ₪."

עפ"י הערכה של חברת "איתוראן" בשטחי הרשות הפלסטינית פועלות כ-35 משחטות רכב במיוחד בטולכרם, קלקיליה, רמאללה, וחברון ולראשונה גם בג'נין.

על פי נתוני חברת "איתוראן":

• ב-11% מאירועי הגניבה ברשות הגנב נמצא מפתח הרכב

• 18% מכלל ניסיונות הגניבה היו בשיטת הפריצה אלימה

• 64% באמצעות התחברות וקידוד לשקע OBD

• 6% באמצעות גרירת/העמסת הכלי וגניבתו

• 1% הרכב נשדד מבעליו או המפתח נשאר ברכב.

רכב גנוב - רכב נטוש - גניבת רכב
צילום יח"צ איתוראן

Back to top button