מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום מזעזע: ביצע עבירות מין אכזריות בכ-40 קטינות

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד סרגיי אוסטוב (27) מחולון, בגין ריבוי עבירות מין אכזריות במיוחד שביצע בכ-40 קטינות באמצעות האינטרנט, ועבירות של שימוש בגופו של קטין ליצירת פרסום תועבה בכ-400 קטינות נוספות, כולן ממדינות זרות.

מכתב האישום הכולל 39 אישומים חמורים, עולה כי החל משנת 2019 ועד למעצרו בינואר 2023, פנה הנאשם באופן מוסווה למאות קטינות השוהות מחוץ לישראל בגילאים 10 – 17 שנים באמצעות מגוון אפליקציות בניהן "טלגרם", אינסטגרם", "מיניצ'אט", ועוד.

אוסטוב נהג לקיים שיחות וידאו עם הקטינות, במסגרתן היה דורש מהן להתפשט או לבצע בעצמן מעשים מיניים עבור תשלום, תוך שהוא מתעד עצמו מאונן, כשאיבר מינו חשוף למצלמה כך שהקטינה יכולה לראות. אוסטוב נהג להקליט את המסך בזמן שיחות הווידאו, ולאחר שיחת הווידאו הראשונית, לפנות לחלק מהקטינות ולדרוש מהן לקיים עמו שיחות וידאו נוספות, ולבצע בעצמן מעשים מיניים נוספים. במקרה שסירבו, נהג לשלוח לקטינות תמונות שלהן משיחת הווידאו הראשונית בהן מתועדות הקטינות בעירום מלא או חלקי ולאיים עליהן שאם לא יבצעו את דרישותיו המיניות, יפיץ את התמונות בסביבתן הקרובה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הקטינות היו מתחננות שיניח להן וימחק את התכנים המיניים שלהן, בין היתר כתבה לו אחת מהן: "אתה רוצה שאני אמות עכשיו? אני יכולה ללכת לחתוך ורידים ולמות לתמיד. בבקשה תעזוב אותי בשקט". כשהיו מסרבות לענות לשיחות הווידאו, נהג להגביר את איומיו ולשלוח להן צילומי מסך של הודעות בהן כתב לאנשי קשר שלהן שהן מתפשטות בשביל כסף, וצירף את התמונות של הקטינות. אז, הקטינות היו עונות לשיחה ומבצעות את דרישותיו תוך שחלקן ממררות בבכי ומתחננות שיניח להן לנפשן.

במסגרת הסחיטות של אוסטוב, דרש מהקטינות לבצע בעצמן מעשים מיניים קשים תוך תיעודן בשיחות וידאו. בין יתר המעשים: להתפשט ולהציג את עצמן בעירום מלא, לבצע בעצמן אינוס ומעשה סדום באמצעות החדרת אצבעות וחפצים שונים לאיבר מינן ולפי הטבעת שלהן, להחדיר חפצים לפיהן בכוח, לעיתים עד להקאה, לבצע מעשים מיניים בחברות שלהן, באחיהם הקטנים, או בבעלי חיים.

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו וציינה כי נשקפת מסוכנות לקטינות מהנאשם כפי שניתן ללמוד מהחומרה יוצאת הדופן של עבירות המין שביצע, מבחינת משך הפעילות, ריבוי הקורבנות, אופי המעשים הקשים, התדירות, השיטתיות, והאכזריות שלהם. הנאשם תיעד את מעשיו החריגים לאורך השנים. אלה מלמדים על דחפים מיניים קיצוניים השולטים בו, ועל ניצול הקטינות למימושם מבלי לבחול בדבר. הנאשם ניצל את מאפיינה של רשת האינטרנט ככזו המאפשרת לו לצוד ולתקוף בקלות יחסית קטינות מחוץ לגבולות מדינת ישראל, להסוות את זהותו, ובכך להעצים את פגיעתו המינית.

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד איתי גוהר ועו"ד שרה גרין, ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, בתום חקירה שהתנהלה ביחידה 105 הפועלת תחת להב 433.

יצוין כי עוד קודם לחקירתו זו, הנאשם נעצר בינואר 2023 בעקבות בקשה להסגרתו שהתקבלה מרשויות פינלנד. לפני כחודש ימים הוכרז בבית-המשפט המחוזי בירושלים כבר-הסגרה, ובמקביל נפתחה חקירתו הנוכחית שהובילה לכתב-האישום. בקשת ההסגרה לפינלנד נוגעת לפגיעה מינית שביצע בקטינה, אזרחית פינלנד, באמצעות האינטרנט, וזאת בשיטה דומה לשיטה המתוארת בכתב-האישום שהוגש עתה נגד הנאשם בישראל.

אילוסטרציה. Image by standret on Freepik
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח