מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: פיתה אדם להשקיע כספים רבים – והשתמש בהם לתשלום פיקדון להליך פלילי

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה לאחרונה לבית משפט מחוזי תל אביב, כתב אישום נגד ניסים דז'לדטי (64) מהרצליה, ישראל מגד (48) מאשדוד וחברת "י.פ.א תנאים" שבבעלותו של מגד, אשר הפעילה צ'יינג' באשדוד, בין היתר בעבירות מרמה, זיוף ועבירות כלכליות. זאת לאחר שדז'לדטי פיתה מתלונן להשקיע כספים, שלאחר שימשו לצורכיו הפרטיים, בין היתר לתשלום פיקדון שהתחייב לשלם במסגרת הליך פלילי בו הורשע.

מכתב האישום שהגיש עו"ד נעם עוזיאל עולה כי במהלך התקופה בה ריצה דז'לדטי עונש מאסר, נהג לספר למתלונן, אסיר אותו הכיר בבית הסוהר, על נפלאותיו בשוק ההון במטרה לפתות אותו להשקיע כסף, על מנת להונות אותו (בין היתר לצורך תשלום מיסים ופיקדון אותם התחייב דז'לדטי לשלם במסגרת ההליך המשפטי בו הורשע).

עוד טרם שחרורם מהכלא, הציע דז'לדטי למתלונן להשקיע כמיליון ₪ ברכישת מניות בחברה בורסאית, ומספר חודשים לאחר טען דז'לדטי כי על המתלונן להעביר מקדמה בסך 250,000 ש"ח מההשקעה. לאור האמור, המתלונן מכר את ביתו והעביר את הכספים לבקשת דז'לדטי לחשבון נאמנות של עו"ד (שכלל לא היה מעורב בעסקה אלא ייצג את דז'לדטי בהליך פלילי אשר במסגרתו התחייב דז'לדטי לשלם מקדמה על חשבון מיסים ולתכלית זו נפתח חשבון הנאמנות).

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

את יתרת ההשקעה בסך 750,000 ש"ח ביקש דז'לדטי מהמתלונן להעביר לחשבון חברה אותה הציג כחברה בבעלותו. זאת למרות שמדובר היה בחברת "י.פ.א תנאים בע"מ", אשר הפעילה צ'יינג' באשדוד והייתה בבעלות מגד. לאחר קבלת הכסף ולצורך העברתו לדז'לדטי זייפו דז'לדטי ומגד, מסמכים הנחזים להיות בחתימת המתלונן. מגד המיר את הכסף לפרנק שוויצרי ומסר אותו במזומן לדז'לדטי ובכך ביצע מעשה של הלבנת הון.

לנאשמים יוחסו עבירות של זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר, בנסיבות מחמירות ; שימוש במסמך מזויף ; רישום כוזב במסמכי תאגיד; פעולה ברכוש אסור במטרה להסתיר ; פעולה ברכוש במטרה שלא יהיה דיווח. לדז'לדטי יוחסו גם עבירות של גניבה בידי מורשה; קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ; מרמה, ערמה ותחבולה בכוונה להתחמק ממס. בנוסף הוגשה בקשה לחלט מרכוש הנאשמים רכוש בהיקף של 850,000 ש"ח בגין עבירות הלבנת ההון.

כסף - תפיסה
ארכיון. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button