מבזקיםפוליטי / מדיני

"בכל ממשלה שאקים או אקח בה חלק – אדאג לביטול חוקי ההפיכה המשטרית"

יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ, התייחס לפני זמן קצר (שני) להמשך החקיקה על ידי הקואליציה בפתח ישיבת סיעתו ואמר: "מה נתניהו עושה כשהוא קם בבוקר? – "את אותם הדברים אבל לאט." ההפיכה המשטרית כאן, אבל לאט… אותה הגברת ואותה האדרת, רק "בתשלומים". הם מנסים להרדים את הציבור – ולהתקדם באותה הדרך."

בנוסף אמר גנץ: "זו אזעקת אמת. נתניהו בחר בקיצוניות, ובכך גורם לפגיעה בדמוקרטיה, באחדות העם, בביטחון ובכלכלה. ועדיין, עוד לא מאוחר לעשות את הדבר הנכון לעשות. לעצור את החקיקה החד צדדית, למנות את הנציג לוועדה לבחירת שופטים כפי שסוכם, ולחזור לבית הנשיא. אם חלילה חוקי ההפיכה יעברו, ואני לא בטוח שיהיה לנתניהו רוב בכנסת להעביר אותם, הם יהיו חוקים עם חותמת "פג תוקף". בכל ממשלה שאקים או אהיה שותף בה בעתיד, אוודא את ביטולם טרם הקמתה בחקיקה. אז אתם, חברי הקואליציה, תפגעו בדמוקרטיה, בעם, בביטחון ובכלכלה. המחאות יחזרו, ההשפעות ההרסניות על החברה יעלו מדרגה, והממשלה הזו – תתפרק במוקדם או במאוחר. ובממשלה הבאה, נוביל תהליך רוחב שיעגן את יסודות הדמוקרטיה וידאג לאזרחים – באחריות, בתהליך רחב, ותוך שמירת מערך של איזונים ובלמים."

עוד אמר: "אבל זו לא רק ההפיכה. הבלמים בממשלה הזו, נשרפו. זו לא ממשלה – זו אנרכיה! הבוקר, שרה בממשלת ישראל משווה את ראשי זרועות הביטחון לכוח ואגנר. איזה מסר זה מעביר לכוחות בשטח? לאזרחים שצריכים לציית לחוק? נתניהו צריך לפטר אותה. בלי גינויים ובלי הבהרות. כל דקה שהיא נשארת בתפקידה, זו פגיעה בביטחון המדינה. בן גביר קורא להפרת חוק – שנגמרת בשריפת בתים, ומסרב לגנות טרור לאומני. הוא זה שיכול למנות את המפכ"ל הבא? כל דקה שהוא נשאר בתפקיד – זה חוסר אחריות של נתניהו. סמוטריץ', דורש וגלנט מאפשר להפר את שלטון החוק ולהקים מאחזים בלתי חוקיים תוך הנחיה של צה"ל לא לבצע אכיפה. למי איכפת מהחוק? למי איכפת מהכוחות בשטח? למי איכפת הנזק הבינלאומי? אין דין ואין דיין. ההתנהלות הזו מדאיגה ומטרידה. הגענו למציאות שבה יש בישראל שני משרדי ביטחון, ושלושה שרי ביטחון בפועל. כל שר מתנהל כמו ראש ממשלה, משר המשפטים ועד לשרת ההתיישבות."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לסיום, אמר: "ואיפה ראש הממשלה שיעשה סדר? איראן שועטת קדימה, הטרור מרים את ראשו במספרי שיא, ובמקום לקיים דיונים ליליים עם ראשי מערכת הביטחון, נתניהו משקיע את הלילות וסופי השבוע בישיבות עם יריב לוין ודודי אמסלם וטורק את הדלת של הבית הלבן. בחברה הערבית הפשיעה משתוללת, מול החברה הדרוזית מתנהלים בחוסר רגישות, שר החינוך מודיע שהוא "צופה שביתה של חודשיים" בתחילת השנה, ושר המורשת מותיר את חותמו על פגיעה ביציבות הכלכלית. במילה אחת – כאוס.נתניהו מובל ועסוק בכיבוי שריפות במקום בניהול המדינה. פעם מול האמריקאים, פעם מול הצבא, פעם מול הנגיד וסוכנויות הדירוג, פעם מול הדרוזים. ממשלת האנרכיה הזו חייבת ללכת הביתה. את הנזק האדיר שיוצרים השרים שלה יום-יום, גם אלף כבאים לא יצליחו לכבות – רק ממשלה אחרת תוכל לעשות זאת״.

ארכיון. צילום: אלעד מלכה
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח