מבזקיםצבא וביטחון

"ירו לעברו עשרות כדורים": נגזר דינו של המחבל שרצח את בני הזוג הנקין ז"ל

בית המשפט הצבאי גזר היום (שני) את דינו של זיד עאמר, אשר הורשע לאחר ניהול הוכחות בשתי עבירות של גרימת מוות בכוונה (העבירה המקבילה לעבירת הרצח באיו"ש), בגין גרימת מותם של איתם ונעמה הנקין ז"ל ביום 1 באוקטובר 2015. בנוסף, הורשע הנאשם בארבע עבירות של ניסיון גרימת מותם בכוונה של ארבעת ילדיהם של בני הזוג הנקין ז"ל ובעבירות נוספות.

לאחר שמיעת טיעוני הצדדים לעונש, בית המשפט הצבאי גזר על הנאשם שני מאסרי עולם ועוד 30 שנות מאסר. בנוסף, הנאשם ישלם פיצויים לנפגעי העבירה בסך כולל של שלושה מליון ש"ח.

במסגרת הכרעת הדין, נקבע שהנאשם תכנן לבצע פיגוע ירי עם שותפיו, מסר להם כלי נשק ותחמושת, ובהמשך וידא שכוחות אינם נוכחים במקום שבו התכוונו לבצע את הפיגוע. שותפיו של הנאשם זיהו את הרכב של בני משפחת הנקין, ירו לעברו עשרות כדורים בעודו נוסע וגם לאחר עצירתו, ולאחר מכן ירו באיתם ונעמה הנקין ז"ל. בית המשפט הצבאי קיבל את עמדת התביעה הצבאית לפיה יש להרשיע את הנאשם בביצוע העבירות, למרות שלא נכח במקום שבו בוצע הפיגוע. התביעה הצבאית מצויה בקשר עם בני משפחתם של איתם ונעמה ז"ל, ומעדכנת אותם בהתקדמות ההליך המשפטי.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הנאשם נעצר בחודש אוקטובר 2015 ולאחר מעצרו הגישה התביעה הצבאית נגדו כתב אישום וביקשה את מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים. בהתאם להחלטת בית המשפט הצבאי, שהה הנאשם במעצר לאורך ההליך המשפטי בעניינו. הטיעונים לעונש בעניינו של הנאשם נשמעו בתאריך 30 במאי 2023. במסגרת דיון הטיעונים לעונש, עתרה התביעה הצבאית לשלושה מאסרי עולם.

שותפיו של הנאשם הורשעו בגרימת מותם בכוונה של בני הזוג הנקין ז"ל ובניסיון לגרימת מותם של ארבעת ילדיהם של בני הזוג הנקין ז"ל. השותפים נדונו לעונש של שני מאסר עולם ו-30 שנות מאסר נוספות לריצוי בפועל.

נשק - דם - מחבל - טרור
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button