מבזקיםפוליטי / מדיני

גנץ מיישר קו עם לפיד: "לא יהיה משא ומתן על הפיכה משטרית בתשלומים"

יו"ר מפלגת המחנה הממלכתי, בני גנץ, השתתף הבוקר (ראשון) בדיונים המתקיימים בוועדת חוקה, חוק ומשפט בראשות חה"כ שמחה רוטמן, בנוגע לצמצום עילת הסבירות בפסקי דין הקשורים להחלטות פוליטיות של נבחרי ציבור.

״מה שמביאים פה זה חוק להלבנת השחיתות – לא נוכל לקבל אותו. זה חוק שמסיר מגבלות מהממשלה, וזה חוק שהולך באופן חד צדדי." פתח גנץ את דבריו והוסיף. "במקום להגיע להסכמות בבית הנשיא, מחזירים את ההפיכה לערוץ חד צדדי שתוצאותיו ידועות מראש. אנחנו לא יכולים לקיים משא ומתן על הפיכה משטרית בתשלומים, היום זה החוק הזה ומחר זה החוק הבא. אין לכם רוב בעם להפיכה, ספק אם יש לכם רוב בכנסת."

"אתם תגזרו את הקופון הפוליטי שלכם, והחברה הישראלית תשלם. אני מציע לך יו"ר הוועדה, להחזיר את המנדט לראש הממשלה, ואני מציע לו לעצור את הכל, למנות נציג לוועדה לבחירת שופטים, ולחזור להידברות בבית הנשיא ולפנות את מדינת ישראל להתמודד עם האתגרים האסטרטגיים שלה". הוסיף.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד אמר גנץ: ״במקום להתמקד באתגרים האסטרטגים של מדינת ישראל אנחנו פוגשים אנרכיה ביו״ש בעידוד חברי ממשלה. ביקרתי את משפחות הנרצחים, כולם מלח הארץ, אבל אסור לנו לאפשר אנרכיה ממשלתית״.

בני גנץ - המחנה הממלכתי
ארכיון. צילום: ערוץ הכנסת

Back to top button