מבזקיםצבא וביטחון

הרמטכ"ל ביקר בעדה הדרוזית ובעדה הבדואית: "אין לנו שום דילמה"

ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי ביקר היום (שישי) ביישובים ג׳וליס וזרזיר לרגל חג הקורבן. במסגרת הביקור נפגשו הרמטכ"ל, ראש אגף כוח האדם, אלוף יניב עשור, מפקד פיקוד העורף, אלוף רפי מילוא, מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין ומתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף רסאן עליאן עם ראשי רשויות דרוזיות ובדואיות, יושבי הראש של סניפי יד לבנים ונציגי משפחות שכולות.

הרצי הלווי - מוואפק טריף - דרוזים - רמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל

במפגשים נכחו לוחמים ומפקדים בני העדה הדרוזית והבדואית והתקיים עמם שיח בנוגע לשילוב אוכלוסיות המיעוטים בצה"ל. השיח עסק בעידוד שירות קרבי ומשמעותי, העלאת ערך השירות והשליחות בקרב המועמדים לשירות הצבאי והמשרתים בצה"ל.

הרצי הלווי - מוואפק טריף - דרוזים - רמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל

מפגש חשוב זה מתקיים מידי שנה ומדגיש את היותו של צה״ל צבא העם, המשלב משרתים מכלל קצוות החברה הישראלית. צה"ל ימשיך להכשיר ולפתח מפקדים וחיילים התורמים לבנייתה של חברה ישראלית טובה יותר.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
הרצי הלווי - מוואפק טריף - דרוזים - רמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל

מדברי ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי: "אני רוצה להגיד לכם בשם צה״ל דווקא בימים מורכבים אלה, אין לנו שום דילמה למה שאנחנו רוצים בצה״ל – שוויון ושותפות. לבני העדה הדרוזית תרומה יוצאת דופן לביטחון המדינה בשירות בצה״ל, והם מהווים חלק בלתי נפרד מעוצמתו האנושית של צה״ל בהשתלבותם המלאה ומעוררת הערכה ביחידות הקרביות ובכלל צה״ל. גם בימים קשים, צריך לנהוג על פי החוק ולהשפיע כך שימצאו פתרונות טובים במסגרת החוק. חג שמח".

הרצי הלווי - דרוזים - רמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל

מדברי מנהיג העדה הרוחני, השייח' מוואפק טריף: "בני העדה משרתים בכלל היחידות והזרועות ומתקדמים בזכות כישורים ויכולות בלבד, הם מהווים דוגמא ומופת לצה"ל כולו. שמחתי לשמוע כי עשרות חיילים יוצאים מידי שנה לקצונה ומתקדמים בסולם הדרגות. אני רוצה לשמר מצב זה גם לעשורים הבאים, ועל כן יש למצוא את הדרך לשמר קצינים איכותיים ולקדם אותם בהתאם לכישורם".

הרצי הלווי - מוואפק טריף - דרוזים - רמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל

מדברי ראש פורום רשויות בדואיות בצפון, מר אמיר מזאריב: "אני רואה בביקור הזה אות הערכה וכבוד לחיילים וללוחמים המשרתים, למשפחות השכולות, לנכי צה"ל ולכלל האוכלוסייה הבדואית שנלחמה כתף אל כתף מאז קום המדינה. כגימלאי מערכת הביטחון, אני רואה לנכון לעודד גיוס של החברה הבדואית. צה"ל הוא לא רק צבא שמספק בטחון לכל אזרח, הוא גם מקום של ערכים, משמעות עמוקה, חברות ואחדות מטרה. אבל מעל לכול, צה"ל הוא חופת ההגנה המבטיחה את קיום המדינה. משרתי צה״ל הם אנשים בעלי דעות ואמונות שונות אשר מוכיחים יום יום שלצד שונות אפשר לקיים אחדות וחברות. דווקא בימים אלו של קיטוב ומחלוקת, השירות הצבאי המשותף על כל גווני החברה, מזכיר לנו שאנו חברה אחת, עם מטרה אחת ועם עתיד משותף אחד".

אמיר מזאריב
צילום: דובר צה"ל
הרצי הלווי - דרוזים - רמטכ"ל
צילום: דובר צה"ל
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח