מבזקיםמשפטי/פלילי

שני אחים חשודים באי דיווח על הכנסות של כ-4 מיליון ש"ח

אפרים עמרני, תושב רמת גן, ואחיו מנשה עמרני, תושב ראש העין, נעצרו היום (חמישי) ושוחררו בתנאים מגבילים בבית משפט השלום בתל אביב. האחים, המחזיקים בבעלות על חברות המעניקות שירותי ניקיון, חשודים באי דיווח על משיכת כספים מאחת החברות ובהתחמקות מתשלום היטל העסקת עובדים זרים.

אפרים הוא הבעלים של חברת א.ש.ר יפעת בע"מ, המעניקה שירותים בתחום הניקיון ומעסיקה עובדים זרים. על פי חוק, מעסיקים של עובדים זרים בתחום שירותי הניקיון חייבים בתשלום היטל של 20% משכרו של העובד הזר.

במסגרת ביקורת של פקיד שומה נתניה, עלה החשד כי הבעלים של חברת יפעת לא הגיש דו"חות שנתיים למס הכנסה ואף משך כספים מהחברה מבלי לדווח עליהם או לשלם מס בגינם. בבדיקת התיק אף עלה חשד כי בעל החברה לא שילם את ההיטל הנדרש בגין העסקת עובדים זרים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בעקבות החשדות נפתחה חקירה בפקיד שומה חקירות מרכז, במסגרתה עלה החשד כי בעל החברה משך סכום כולל של כ-4 מיליון ₪ בשנים 2017 – 2019 מבלי לדווח. כמו כן עלה החשד כי אחיו של בעל החברה – המחזיק בבעלות על חברה בשם תגליות פרויקטים בע"מ, הפועלת גם היא בתחום שירותי הניקיון – התחמק גם הוא מתשלום היטל בגין העסקת עובדים זרים. מחומרי החקירה עולה כי סך המשכורות שלא שולם בגינן היטל עומד על כמיליון ₪.

אמש (רביעי) הפכה החקירה לגלויה ונערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם של החשודים ונאספו חומרי הקושרים אותם לחשדות. היום, כאמור, הובאו החשודים בפני שופט ושוחררו בתנאים מגבילים. חקירתם נמשכת.

כסף - ראיות
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח