מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: גנבו רכב מרחובות ונתפסו "על חם" לאחר מרדף

חטיבת התביעות המשטרתית הגישה כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד נאשמים, תושבי העיר רהט ופזורת אלעאסם בשנות ה-30 לחייהם, בגין מעורבותם בשני אירועים של גניבת כלי רכב מהעיר רחובות.

מכתב האישום עולה כי בתאריך 7.3.23 קשרו הנאשמים קשר ביחד עם נוספים לגנוב כלי רכב מסוג טויוטה מהעיר רחובות. לצורך ביצוע הגניבות הסתייעו הנאשמים ואדם נוסף בציוד לפריצת רכבים, שכלל בין היתר מכשור אלקטרוני וכלי פריצה שונים. כמו כן השתמשו הנאשמים בשני רכבים "מבצעים" מסוג סקודה ושברולט, וזאת במטרה להגיע למקום שבו חנו כלי הרכב ולבצע את גניבתם.

בהגיעם לעיר רחובות פרצו הנאשמים לשני כלי רכב מסוג טויוטה תוך גרימת נזק לרכבים, והצליחו לגנוב רכב שחנה ברחוב הרצל בעיר. מיד לאחר מכן המשיכו בנסיעה לכיוון כביש 6 עם הרכב הגנוב בליווי הרכבים "המבצעיים" ששימשו אותם לביצוע העבירות.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במסגרת פעילות יזומה נגד עבירות הרכוש הפוגעות בביטחונם האישי של התושבים הצליחו לוחמי יחידת מג"ן ויס"מ של מרחב הנגב, בשיתוף יחידות המודיעין של מחוז דרום, להתחקות אחר מסלול נסיעתם של כלי הרכב, וביצעו את מעצרם כשעה לאחר הגניבה. המעצר בוצע לאחר מרדף משטרתי שבמהלכו נפרץ מחסום שהוצב בסמוך למחלף קריית גת תוך סיכון חיי השוטרים ומשתמשי הדרך. במסגרת החקירה עלה כי אחד מהנאשמים נהג ברכב הגנוב תחת השפעת סמים, וזאת כאשר מעולם לא הוציא רישיון נהיגה.

החשודים נעצרו ונחקרו ביחידת מג"ן ותחנת ערד של מרחב הנגב. מעצרם הוארך מעת לעת על ידי בית משפט השלום בבאר שבע, ועם סיום חקירת המשטרה הגישה אתמול יחידת התביעות המשטרתית במרחב נגב כתב אישום הכולל בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

צילום: דוברות המשטרה

Back to top button