מבזקיםפוליטי / מדיני

בן גביר דורש לכנס את הקבינט המדיני בטחוני

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, שלח הבוקר (רביעי) מכתב לראש המל"ל צחי הנגבי וראש הממשלה בנימין נתניהו, ודרש לכנס בדחיפות את הקבינט המדיני בטחוני, בעקבות האירועים האחרונים.

"אמנם קיבלתי עדכון מפורט אמש מהמזכיר הצבאי על הערכת המצב שנעשתה בפיקוד מרכז", כתב השר בן גביר והוסיף, "אולם בכל הכבוד והערכה למשתתפים שרובם היו בדרג הצבאי הבכיר (וכולנו מעריכים אותם עד מאוד) הציבור בחר בבחירות את מי שמונו לשרים, ותפקידנו להיות בין מקבלי ההחלטות ולא רק בין מקבלי העדכונים".

השר בן גביר כתב גם שהדבר מתחייב על פי החוק: "ולא בכדי נקבעו שרים מסוימים שחייבים להיות בישיבת הקבינט ולצערי איש מהם לא הוזמן (כידוע לך החובה להזמין גם את שר החוץ, שר המשפטים, שר האוצר והשר לביטחון לאומי למיטב ידיעתי איש מהם לא הוזמן והשתתף בדיון)" ובנוסף כותב השר בן גביר כי כינוס הקבינט מתחייב גם בגלל הסיבה שהנעשה ביו"ש משפיע על כל הגזרות במדינת ישראל. התפקיד שלי וששת המנדטים שהציבור נתן למפלגת עוצמה יהודית ושמרכיבים את הממשלה הזאת מחייבים שקולי ישמע ויישקל".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד כתב: "אני ער לעובדה שלא כולם סביב ראש הממשלה שבעי רצון מדרישותיי להוריד בניינים, לסכל מחבלים ולהשיב מחסומים" כתב השר. "אני גם ער לישיבות שבהם אני פעם אחר פעם מבקש מבכירי הצבא והשב"כ לשנות את הקונספציה שמובילה את ישראל זה עשרות שנים, אולם האחריות המיניסטריאלית שלי מחייבת אותי לדרוש כינוס קבינט ולהמשיך להביע את דעותיי, ואדרבא כאשר עמדותיי נשמעו ישראל רק הרוויחה (ראה לדוגמא המבצע בעזה)".

לסיום כותב השר בן גביר "את המדינה צריך לנהל הקבינט ולא כל גורם אחר מכובד ובכיר ככל שיהיה" ולכן דורש השר "לקבוע דיון דחוף בקבינט".

ארכיון. צילום: שלומי אמסלם – תדמית הפקות, דוברות הכנסת
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח