מבזקיםפוליטי / מדיני

לקראת פיצוץ בשיחות בבית הנשיא? "אסור שנהפוך מסטארט אפ ניישן למדינת פרוטקשן"

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ קיים היום (ראשון) סיור בדרום הארץ סביב נושא המשילות ביחד עם ח"כ גדי אייזנקוט. השניים נפגשו עם ראשי רשויות, ביקרו בפארק התעשיות המשותף "עידן הנגב" ושוחחו עם חקלאים מהאזור.

מדברי גנץ: "בשבוע שעבר נתניהו גילה חוסר אחריות לאומי וניסה לפגוע ביכולת להגיע להסכמות. הוא נכשל ולא בפעם הראשונה. הוא טעה בציבור ובחברי הקואליציה שלו – ולא בפעם הראשונה. נתניהו בוודאי יודע, מה המשמעות של לחזור שוב ושוב על אותה פעולה ולצפות לתוצאות אחרות. אם נתניהו ילך לחקיקה חד צדדית ויעשה שוב את אותה הפעולה הכוחנית והדורסנית – הוא יפגע בדמוקרטיה, בחברה הישראלית, בכלכלה ובביטחון. ואחרי כל אלו – הוא גם יכשל. לא יהיה לו רוב בעם, לא יהיה לו רוב בכנסת. אני מציע לו במקום לאיים – לקיים. לקיים את ההבטחה בבית הנשיא ולהשלים את התהליך בוועדה לבחירת שופטים, לקיים את ההבטחה לאזרחי ישראל ולהגיע להסכמות. אם תהיה חקיקה חד צדדית – לא תהיה הידברות."

בנושא הפשיעה והאלימות בחברה הערבית אמר: "יש כאן מאבק לאומי חשוב ואסור להרפות. מעל 100 הרוגים מהחברה הערבית בחצי שנה – לעולם לא יחזרו למשפחותיהם. את הבאים בתור חובה להציל. הדרג המדיני מאשים את היועמ"שית, את המפכ"ל ואת הממשלות הקודמות. אני מציע שבמקום סיסמאות, יקחו אחריות ויתחילו לעבוד. צריך חוקרים, צריך אנשי מודיעין וצריך אותם עכשיו – צריך לדחות כל יציאה לפנסיה של האנשים האלו, להוציא אותם מכל משימה אחרת שאינה מקצועית. כי כדי לנצח – צריך קודם כל לפענח."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

"יש לי גם חדשות עבור הממשלה – אין פתרונות קסם. יש היום כלים רבים שלא מופעלים והבעיה אינה רק הצפת כוח משטרתי בשטח. אם בכל זאת צריך, שימו ברחובות פלוגות מג"ב במילואים שכבר עמדנו על הקמתן אחרי שומר החומות, במקום לסמוך על משמר לאומי שהקמתו החשובה תיקח שנים. תחזקו את המאמץ המשולב של "מגן הנגב" של פיקוד הדרום של צה"ל והמשטרה – תוכנית שאותה אני אישרתי כשר ביטחון. תשבו עם היועמ"שית וראש השב"כ ותחשבו על כלים אפקטיביים – מעצרי מנע, הקצאת כוח אדם לתביעה המשטרתית, כלי חקירה ופענוח, וגם במקרי קיצון שימוש במעצר מנהלי באופן שעומד בכללים החוקתיים ולא יפגע בכלי החשוב הזה למלחמה בטרור. נבחרתם כדי לייצר פתרונות, לא כדי לחולל סיסמאות." הוסיף.

עוד אמר: "אני מברך על הקמת ועדת השרים לענייני החברה הערבית הבוקר – אבל זה מאוחר מדי, ובוודאי שמעט מדי. המצב כל כך חמור, שהוא מצריך הקמת קבינט. כמו שנאבקנו בקורונה – כל משרדי הממשלה הרלבנטיים – בהובלה מקצועית של הפרויקטור ומשרד הבריאות. זה לא עניין של החברה הערבית – זה עניין של מדינת ישראל. זו לא גזירת גורל. אסור שנהפוך מסטארט אפ ניישן למדינת פרוטקשן".

מדברי ח״כ רא"ל (במיל') גדי אייזנקוט: ״המשבר במשילות ובביטחון האישי כתוצאה מהזנחה ארוכת שנים והחלשת המשטרה הביאה לאובדן שליטה מוחלט ולתופעה שגדלה ומאיימת על הביטחון הלאומי. אנו בימי חירום הדורשים תכנית חירום לאומית. נדרש גיבוי ושיקום אמון במשטרה לצד קריאה לדגל לאלפי שוטרים שעזבו בשנים האחרונות. כמו כן נדרש שילוב זרועות של כלל משרדי הממשלה לטיפול מהיר בארגוני פשיעה, לתמיכה ברשויות חלשות ולתוכניות ארוכות טווח״.

בני גנץ
ארכיון. צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח