מבזקיםתנועה ותחבורה

הממשלה אישרה: כביש 6 יוארך עד מחלף בית העמק בעלות של 3 מיליארד ש"ח

מוקדם יותר היום (ראשון), אישרו שרי הממשלה החלטה משמעותית לתושבי הצפון, בדגש על הגליל המערבי, ולחיבור מיטבי יותר בין הצפון לשאר חלקי הארץ. אישור הממשלה יכלול סלילת כביש מהיר באורך של כ-22 ק"מ, הקמת שלושה מחלפים חדשים, הסדרת דרכים חקלאיות ומעברים חדשים ושמירת רצועת קרקע מקבילה לכביש להקמת מסילת ברזל עתידית.

ההיקף הכולל של הפרויקט הינו כ-3 מיליארד ש"ח והפרויקט צפוי להביא בשורה תחבורתית, בטיחותית מרחבית וחברתית אמיתית לכל תושבי הגליל המערבי, חיבור הפריפריה הצפונית למרכז הארץ ושיפור הנגישות של אזור הצפון. הישובים העיקריים שייהנו מהכביש החדש הם כמובן כל יישובי הקריות – אתא, מוצקין, ביאליק וים, הערים עכו, נהריה, כרמיאל ומעלות תרשיחא, קיבוצים וכפרים לאורך ציר 70.

הארכת הכביש תשפיע משמעותית על הפחתת הגודש בציר 70 ובכביש 4, פיתוח עתידי של מערך הרכבות בשל שמירה על רצועת דרך למסילת רכבת, הפיכת עכו – נהריה ומרכזי התעסוקה והתעשייה שבסביבתם לאטרקטיביים יותר, השפעות ישירות על התעסוקה בצפון – תוספת של אלפי משרות חדשות על פני תקופת הקמה של כ 3 שנים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הפרויקט ייצא לפועל באמצעות ועדת מכרזים בין משרדית בראשות החשב הכללי, של משרדי האוצר והתחבורה במתכונת של מכרז בינלאומי ויבוצע בשיטת ppp. כבר היום ישנה התעניינות גדולה מאוד בקרב חברות ומשקיעים זרים להגיע ולהשקיע בפרויקטי תשתית בישראל והשוק מצפה למכרז.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ': "הממשלה ממשיכה לפעול לטובת כל אזרחי ישראל. הארכת כביש 6 היא פרויקט לאומי והחיבור בין מרכז הארץ לפריפריה נמשכת בכל הכח. מעבר לנסיעה נוחה ואיכותית יותר שתוריד את העומס מצירים מרכזיים אחרים, ההחלטה הזו תביא להוספת מקומות עבודה ולהעלאת איכות החיים לתושבי הגליל המערבי. אנו ממשיכים לפעול עבור אזרחי ישראל ולחיזוק החוסן הכלכלי של ישראל."

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב: "במסגרת מחויבותי העמוקה לפיתוח הפריפריה וחיבורה למרכז הארץ באמצעות מערכת כבישים ומסילות, אני שמחה על הצלחתי לקדם החלטת ממשלה חשובה המקצה שלושה מיליארד שקלים להארכת כביש 6 צפונה. תושבי עכו ונהריה וכל יישובי הצפון, בקרוב תיהנו מנסיעה מהירה ובטוחה ללא רמזורים מהבית ועד למרכז ולדרום הארץ, ואני מבטיחה לפעול להמשך הארכת הכביש עד שלומי."

מנכ"ל חברת חוצה ישראל, דן שנבך: "חוצה ישראל רואה בפרויקט הארכת כביש 6 צפונה בשורה של ממש ונדבך נוסף בפרויקט הלאומי כביש 6, שיחבר את הצפון למכרז הארץ. הארכת הכביש צפויה להביא להפחתה משמעותית בעומסי התנועה עבור משתמשי הדרך ולשיפור הנגישות של אזור הצפון. חוצה ישראל תמשיך ליישם פתרונות תחבורתיים מתקדמים ולהוביל פרויקטי תחבורה מורכבים בפריסה ארצית".

מנהרות כביש 6
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב
Back to top button