מבזקיםפוליטי / מדיני

מחר: השר בן גביר יעלה את תיקון חוק האיזוק האלקטרוני בישיבת הממשלה

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר יעלה מחר (ראשון) בישיבת הממשלה הצעת מחליטים לתיקון חוק האיזוק האלקטרוני, יחד עם השרה לקידום מעמד האישה מאי גולן ושר המשפטים יריב לוין.

לפי ההצעה המתוקנת, בית המשפט יוכל להוציא צו הגנה כנגד בן משפחה, זאת לאחר הערכת מסוכנות של בן המשפחה ובמידה וישנה הרשעה קודמת בעבירת אלימות או לחלופין כתב אישום נגד מי שהתקבלה נגדו דרישה לאיזוק.

לפי החוק, תיתכן חריגה: אם שופט מתרשם שמדובר באירוע דחוף, הוא מוסמך להחליט באשר לאיזוק עד להערכת המסוכנות.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסר: "הצעת החוק שאנחנו מביאים מחר לממשלה, היא חשובה במיוחד, שתאזן בין הצורך החיוני למאבק באלימות במשפחה ולמניעת אלימות ובין החובה שלנו להגן מפני תלונות והאשמות שווא ושמירה על חירותם של חפים מפשע. בניגוד לממשלה הקודמת שלא הוציאה את החוק אל הפועל, הממשלה שלנו תעשה זאת – אך תביא חוק מדוייק יותר וטוב יותר ואני מודה לראש הממשלה, שר המשפטים, השרה לקידום מעמד האישה ושר הרווחה".

השרה מאי גולן מסרה: "לאחר עבודה מקצועית ומעמיקה במיוחד ולאחר אינספור ישיבות והתייעצות עם גורמי המקצוע, אני גאה להביא לממשלה ביחד עם השר לבטחון הלאומי איתמר בן גביר את הצעת חוק האיזוק אלקטרוני. כמות ה-'פייק ניוז' וההשמצות שספגנו במהלך החודשים האחרונים מאופוזיציה מופקרת וחסרת אחריות לא הרפו את ידינו, אלא בדיוק ההיפך, והצעת החוק הנוכחית היא ההוכחה לכך. המאבק באלימות במשפחה הוא סיזיפי ומצריך משאבים רבים. ההצעה המדוברת תעניק סל כלים נרחב ומגוון מתוך מטרה ברורה לפעול ביד קשה ונחושה נגד אותה אלימות נפשעת ולהתמודד עם התופעה בצורה הטובה ביותר. אני רוצה להודות לשר בן גביר, לשר מרגי, לשר לוין וכמובן לראש הממשה נתניהו על עבודת הקודש בנושא".

כזכור השר בן גביר וחברי הקואליציה חטפו ביקורת רבה לאחר שהצביעו נגד הצעת חוק דומה אודות איזוק אלקטרוני למניעת אלימות בתוך המשפחה ורצח נשים לפני כשלושה חודשים.

איתמר בן גביר - מליאת הכנסת
ארכיון. צילום: שני שם טוב, דוברות הכנסת
Back to top button