מבזקיםפוליטי / מדיני

לפיד תקף: "כשלון קולוסאלי של הממשלה". בליכוד השיבו: "האחרון שיכול להטיף מוסר"

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, פרסם לפני זמן קצר (שישי) בחשבון הטוויטר שלו ביקורת חריפה על ממשלתו של נתניהו, לאור הפרסומים על הסכם חדש בין ארצות הברית לאיראן. בליכוד השיבו ללפיד ואמרו כי לאחר ההסכם שעשה עם לבנון, הוא "האחרון שיכול להטיף מוסר".

בפתח דבריו אמר לפיד: "למרות כל הנסיונות לקרוא לזה בשמות אחרים, מה שארה״ב ואיראן עומדות לחתום הוא הסכם גרעין. יתרה מזאת, זה בדיוק אותו הסכם הגרעין שהם ניסו לקדם בתקופת ממשלת השינוי והצלחנו למנוע אותו בעבודה שקטה ואינטנסיבית מול הממשל."

"אם ההסכם הזה ייחתם עכשיו, זהו כשלון קולוסאלי של הממשלה. בגלל ההפיכה המשטרית נתניהו איבד את הקשב האמריקאי ואת היכולת להשפיע על עצירת הסכם רע ומסוכן. הוא צריך להודיע שההפיכה המשטרית מבוטלת, לטוס לוושינגטון ולעשות הכל כדי שההסכם לא ייחתם. כמו בעבר, אנחנו נתגייס לעזור גם מהאופוזיציה." הוסיף לפיד.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מהליכוד נמסר בתגובה ללפיד: "עמידתו האיתנה של ראש הממשלה נתניהו הביאה את ארה״ב לצאת מהסכם הגרעין המקורי המסוכן עם איראן וגם היום מונעת חזרה אליו. יאיר לפיד שתמך בהסכם הגרעין המקורי המסוכן עם איראן ומסר שדות גז בחינם לחיזבאללה, הוא האחרון שיכול להטיף מוסר לראש הממשלה נתניהו שבמשך שנים מוביל את המאבק הבינלאומי הנחוש נגד הגרעין האיראני."

עוד הוסיפו בליכוד: "בניגוד ללפיד שהתחייב לארה״ב למדיניות ״אין הפתעות״, רה״מ נתניהו לא היה מוכן לתת התחייבות כזאת ואף הבהיר שעם הסכם או בלי הסכם, ישראל תפעל למנוע מאיראן נשק גרעיני."

בנימין נתניהו - יאיר לפיד
ארכיון, נתניהו ולפיד. צילום: חיים צח, לע"מ

Back to top button