מבזקיםצבא וביטחון

שעות לאחר ביקור דיפלומטים במקום – התפרעויות בין חומש לכפר בורקה

דיפלומטים מהאיחוד האירופי ביקרו היום (רביעי) בשומרון ופגשו פלסטינים מהכפר בורקה.

שעות לאחר הביקור, התפתחו התכתשויות בין המתיישבים היהודים לערבים באזור.

פלסטינים מהכפר בורקה יידו אבנים והשליכו זיקוקים לעבר רכבים ישראליים וצבאיים סמוך לחומש. כתוצאה מכך ישראלי אחד נפצע בראשו ופונה לטיפול רפואי.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בעקבות זאת הפורעים פוזרו על ידי כוחות צה"ל באמצעים לפיזור הפגנות.

לאחר מכן המתיישבים היהודיים מחומש יצאו ככל הנראה לפעולת נקם בכפר בורקה ושרפו קראוון ומספר בתים. בנוסף, בוצע ירי במקום ויש פצועים בקרב הפלסטינים.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון מסר על אירוע זריקת האבנים: "האירוע הזה הסתיים בנס. שוב הטרור מכה, והפעם עם אנשי האיחוד האירופי שמלבים את הטרור. אירועי הטרור הללו מחזקים את החובה לבנות את חומש וכך גם את גנים כדים ושא-נור, הטרור לא ישבור אותנו ולא ישבור את מדינת ישראל. אנחנו מחזקים את תלמידי חומש הגיבורים שעומדים איתן תחת התקפות של טרור בגשם ובקור ובזכותם עוד נראה את חומש בנויה".

מאידך, בארגון שלום עכשיו גינו את האלימות בכפר בורקה: "כמו בחווארה, עבריינים שיודעים שנציגיהם בשלטון יגבו אותם, מציתים ותוקפים פלסטינים חפים מפשע. פעולת הנקם של מתנחלי המאחז העברייני בחומש היא רק דוגמא לאיך תיראה השגרה ביום שאחרי העתקת המאחז והפיכתו להתנחלות אלימה ומסוכנת. על כוחות הביטחון לפעול מיד ולמצות את הדין עם הפורעים".

מתיישב יהודי נפצע בראשו - תחבושת
שימוש לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
צילום: תושב בורקה
צילום: תושב בורקה
צילום: תושב בורקה
הופץ ברשתות החברתיות. שימוש לפי סעיף 27 א' לחוק זכויות היוצרים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות של תכני המדיה המגיעים לידנו. אם זיהיתם בפרסומים שלנו צילום שאתם בעלי הזכויות בו, אנא פנו אלינו על מנת להעניק לכם קרדיט ראוי או לחילופין להפסיק את השימוש בו. לפניות באמצעות הדוא"ל: [email protected]

Back to top button