מבזקיםצבא וביטחון

לאחר התחזית הקודרת של ראש אמ"ן: נתניהו ביקר בבסיס אגף המודיעין

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר היום (שלישי) בבסיס של אגף המודיעין, יחד עם ראש אמ"ן אלוף אהרון חליווה ומפקדים נוספים. נתניהו קיבל סקירה מעמיקה על המאמצים שנעשים בזירות השונות אל מול האיום האיראני. כמו כן, הוצגו בפניו המאמצים שנעשים באופן יומיומי לסיכול הטרור ביהודה ושומרון. במסגרת הביקור, שמע רה"מ נתניהו על המידע המודיעיני שנאסף ואפשר את הסיכולים של בכירי הג'יהאד האסלאמי במבצע האחרון' מגן וחץ'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום הביקור: "סיימתי עכשיו ביקור באחד מבסיסי המודיעין שלנו ויצאתי מעודד עד מאוד. ישראל פותחת פער על כל אויביה, והיא עושה זאת בשילוב של אינטליגנציה אנושית ואינטליגנציה מלאכותית. מה שראיתי פה זה את העתיד כבר כאן היום. אז ידעו כל אויבנו – אנחנו מקדימים אתכם בהרבה".

בסוף הביקור הוצגה לראש הממשלה סקירה על פרויקט "גשרים", שמטרתו להקנות ידע טכנולוגי לתלמידים מאזור הפריפריה. לביקור התלוו ר' המל"ל צחי הנגבי, ר' הסגל צחי ברוורמן והמזכיר הצבאי של רה"מ אלוף אבי גיל.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

ראש אמ"ן חליווה הזהיר ממלחמה עתידית עם חיזבאללה ואמר כי לשיטתו, נסראללה "בדרך לעשות טעות שתגרור את האזור כולו לבעיה". תנועת 'מפקדים למען ביטחון ישראל' הגיבו לאזהרתו ומסרו: "למרות שצה"ל חזק ומוכן, נדהמנו לגלות כי העורף הופקר לגורלו אחרי שהתקציב למיגון תושבי הצפון קוצץ בחצי מיליארד שקלים. אסור לנו לשלוח מסר שגוי לנסראללה, לפיו תושבי הצפון יהיו כברווזים במטווח. אנחנו קוראים לקואליציה לתקן את המעוות מיד ולשמור על ביטחונם של תושבי הצפון".

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: עומר מירון, לע"מ

Back to top button