מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: הצהירו על נתונים כוזבים כדי להקטין את סכום המס שעליהם לשלם

רועי חזן, אברהם חלפון ובנו מוטי חלפון, נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים, בחשד להגשת הצהרות כוזבות למיסוי מקרקעין במטרה להקטין תשלום את מס השבח ומס הרכישה, בעקבות עסקת מכירת מקרקעין.

מבקשת המעצר, שהוגשה על ידי פקיד שומה חקירות מרכז, עולה כי רועי חזן הגיש הצהרה על מכירת מגרש בכפר יונה לאברהם חלפון בסך 1,700,000 ₪ בנובמבר 2021. ביקורת שנערכה במשרד מיסוי מקרקעין נתניה אודות הצהרתו של חזן על המכירה, העלתה חשד כי השניים הגישו במסגרת העסקה מסמכים כוזבים ומזויפים לרשות המסים.

במסגרת הביקורת התבקשו השניים להגיש אסמכתאות לאישור מועד בניית המבנה במגרש. על פי האישורים שהוגשו, בניית הבית החלה בשנת 2021, אך מבדיקה שנערכה במיסוי מקרקעין עולה כי מסמכים אלה הוזמנו בכלל עבור אדם אחר מכפר יונה ולא עבור אברהם חלפון כפי שהוצג. כמו כן, מתצלומי אוויר במקום עולה כי כבר בשנת 2020 קיימת בנייה במגרש. לאור זאת עלה החשד כי העסקה שדווחה למיסוי מקרקעין כמכירת מגרש הינה בפועל מכירת בית בשלבי סיום וכי השניים, בסיוע בנו של אברהם חלפון, מוטי, הגישו הצהרות כוזבות לרשות המסים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לאור הממצאים נפתחה חקירה גלויה כנגד שלושת החשודים, במסגרתה נערכו חיפושים בבתיהם ונתפסו מסמכים, מחשבים וטלפונים. השופטת עדי יעקובוביץ מבית משפט השלום בתל אביב-יפו שחרר את השלושה בתנאים מגבילים ביניהם התחייבות עצמית בסך 300,000 ₪ כל אחד, ערבות צד ג' ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום.

כסף - שטרות
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

Back to top button