חדשות הארץמבזקים

נקבע מותה של הפעוטה שטבעה בבריכה פרטית בצימר בגליל

במרכז הרפואי לגליל נקבע הבוקר (ראשון) מותה של תינוקת בת שנתיים ושמונה חודשים, שטבעה בבריכה פרטית באחד היישובים בגליל המערבי. התינוקת הובאה למרכז הרפואי על ידי מד"א אמש, כשהיא במצב אנוש ותוך כדי החייאה שהחלה בשטח.

לאחר שההחייאה נמשכה בחדר טיפולים מורכב במיון ילדים, תוך ניסיונות להביא לייצוב מצבה, הועברה הפעוטה לאשפוז במחלקה לטיפול נמרץ ילדים. מנהל המחלקה, ד"ר יואב הופמן: "למרבה הצער, הבוקר נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותה של התינוקת, לאחר מאמצי החייאה שנמשכו כל הלילה".

לד"ר הופמן היה מסר חשוב להורים: "מדי קיץ אנו נתקלים במקרים טראגיים של ילדים שטובעים בביתם או במקווי מים שונים, כגון בריכה או ים. אנו מבקשים מההורים לא להשאיר, בשום מצב, ילדים ללא השגחה ליד מקור מים שגובהו יותר מ-20 ס"מ".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

על פי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, מתחילת שנת 2023 טבעו למוות חמישה ילדים, מתוכם ארבעה בבריכה ביתית. בחמש השנים האחרונות (2018-2022) טבעו למוות 100 ילדים.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית הארגון התייחסה לאירוע הטרגי: "בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה משמעותית בטביעת ילדים בבריכות ביתיות ובצימרים. אני קוראת להורים, אל תגידו לי זה לא יקרה! טביעת ילדים מתרחשת במהירות ובדממה. ילד טובע אינו בוכה ואינו צועק מכיוון שהפה והאף שלו מכוסים במים. בסביבת מים משגיחים על הילדים במרחק נגיעה וללא הסחת דעת. קובעים בכל רגע מי המבוגר התורן האחראי להשגיח על הילדים. בריכות ביתיות יש לגדר עם שער שננעל אוטומטית למניעת כניסת ילדים ללא השגחה".

ארכיון. צילום: רוני אלברט

Back to top button