מבזקיםפוליטי / מדיני

ממשלת ישראל תקיים את הישיבה החגיגית במנהרות הכותל

הממשלה תתכנס ביום ראשון לישיבה חגיגית לציון 56 שנים לשחרורה ואיחודה של ירושלים. הישיבה תתקיים באולם 'אחר כותלנו' במנהרות הכותל. בישיבה, שמתקיימת בהובלת משרד ירושלים ומסורת ישראל בראשות השר מאיר פרוש, יאושרו שורה של החלטות שידגישו פעם נוספת את ההשקעה הממשלתית החשובה בעיר.

הממשלה תאשר תכנית חומש לשנים 2024- 2028 לצמצום פערים חברתיים וכלכליים במזרח ירושלים, בהיקף של למעלה מ-3 מיליארד שקל, וכן תכנית חומש לשנים 2023- 2027 לפיתוח אגן העיר העתיקה בירושלים, על סך כחצי מיליארד שקל.

הממשלה תאשר גם החלטה למנות ועדת שרים לענייני ירושלים רבתי, בראשות שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש. ועדת השרים תעסוק בעניינים הנוגעים לירושלים בירת ישראל, לרבות פיתוחה ורווחת תושביה וכן בעניינים הנוגעים לרשויות בירושלים רבתי.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

על סדר היום גם הקמתו של מיזם 'עם עולם' בירושלים בעלות כוללת של כ-60 מיליון שקלים לשנים 2023- 2024. המיזם יכלול פעילויות חינוכיות, תרבותיות ותיירותיות שיעסקו במחויבות לייעוד יהודי משותף ורתימת המבקרים למחויבות לערבות הדדית, לכידות ועשייה חברתית בשם המסורת היהודית ומורשת ישראל ומתוך חיבור לעם היהודי בישראל ובעולם.

כמו כן, הממשלה תגדיל את המסגרת התקציבית של התוכנית לשדרוג תשתיות ולעידוד ביקורים ברחבת הכותל המערבי. משרד הקליטה יביא לאישור תוכנית 'צעירים עולים לירושלים'. משרד המורשת גיבש תוכנית לאומית לחשיפת ירושלים הקדומה. משרד הכלכלה גיבש תכנית לעידוד התעסוקה בעיר.

בעבודה משותפת של שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף, יחד עם שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, יימסרו במסגרת 'מתנת ירושלים' שורה של קרקעות מדינה ברחבי העיר לידי העירייה, שתעביר אותן למוסדות שונים הפועלים בעיר.

אתרי מנהרות הכותל המערבי
ארכיון. צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח