בריאותמבזקים

כמעט איבד את חייו: ילד בן 6 נחנק מסוכריית ג'לי, עבר החייאה ומצבו קשה מאוד

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד מקבוצת מכבי פונה ביום שבת, בשעות הצהריים ע"י מד"א ילד בן שש תושב העיר בעקבות חנק שנגרם מסוכריית ג'לי.

האירוע התרחש באחד מרחובות העיר, כאשר הילד מטייל עם אימו בעודו אוכל מהסוכריות ולפתע השתנק, השתעל ואיבד הכרה.

צילום: דוברות בית החולים אסותא אשדוד

עוברי אורח הזעיקו את מד"א שביצע בילד פעולות החייאה אך ללא הצלחה של הוצאת העצם הזר וזאת במקביל לפינוי הילד לבית החולים הציבורי אסותא אשדוד.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עם קבלתו בבית החולים, הוכנס הילד במהירות לחדר הלם של מלר"ד ילדים, שם טופל ע"י ד"ר שחר קופלר, ד"ר מיכל וינקר, ד"ר איתי בית אריה המרדים ד"ר רוג'ר מרקס, ד"ר ירדן וייס והוצא הגוף הזר. בסיום הטיפול הראשוני הילד הצליח להיות מונשם בצורה מלאה.

רפואה דחופה מיון ילדים - אסותא
צילום: דוברות ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד

לאחר ייצוב מצבו, הועבר להמשך טיפול במחלקת טיפול נמרץ ילדים של בית החולים.

מצבו מוגדר קשה מאוד והוא מורדם ומונשם.

ד"ר נעה רוזנפלד מנהלת מחלקת טיפול נמרץ ילדים והרופאה המטפלת: "מדובר במקרה מצער מאוד שיכול לקרות לכל ילד, בימים הקרובים נוכל לדעת עד כמה הנזק הוא חמור. לצערי, זה לא המקרה הראשון שאנחנו נדרשים להעניק טיפול רפואי מציל חיים לילד לאחר בליעה וחנק של סוכריה או ממתק. המסקנה שלי היא שיש להימנע ככל הניתן ממתן סוכריות, בטח קשות, בכמות גבוה לילדים צעירים ובכל מקרה לא להשאיר אותם לבד עם הממתק. רגע קצרצר של סיפוק עלול להוביל לנזק חמור, הורים – גלו משנה זהירות".

ד"ר נועה רוזנפלד. צילום: דוברות בית החולים אסותא אשדוד

על פי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים משנת 2018 נפטרו 15 ילדים מחנק ממאכל, מתוכם 13 מתחת לגיל 4.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים אומרת כי "סוכריות מהוות סכנת חיים לילדים. לילדים צעירים קנה הנשימה צר מאוד. מכיוון שמערכת הנשימה שלהם עדיין אינה מפותחת מספיק, הם נוטים לשאוף את המזון בלי יכולת להשתעל אותו החוצה וכתוצאה מכך הם בסיכון מוגבר לחנק. אנחנו קוראים להורים, אל תגידו 'לי זה לא יקרה' – לא נותנים לילדים סוכריות גומי, מרשמלו, סוכריות על מקל או סוכריות קשות".

Back to top button