חדשות הארץמבזקים

ההרוג בהתרסקות המטוס בצפון – בן 50 מבית חשמונאי

היום (שני) בשעה 13:50 התקבלה הודעה במוקד 102 של כב"ה על התרסקות מטוס קל סמוך לשדה התעופה מחניים ליד טובא זנגריה. חמישה צוותי כיבוי והצלה בפיקודו של מפקד המשמרת רב רשף דרור בוחניק החלו בסריקות רגליות נרחבות בשיתוף יחידת 669 ומסוק משטרתי, במהלכן אותר מטוס קל שהתרסק על צלע הר, בשטח בעייתי לגישת רכבי כיבוי.

לוחמי האש חתרו למגע וזיהו שני לכודים בתוך המטוס, בתום פעולות חילוץ מורכבות של לוחמי האש חולץ אדם ללא רוח חיים ופצוע נוסף שהועבר לטיפול מד"א, שפינו אותו לבית החולים זיו בצפת, כשמצבו מוגדר קשה. ההרוג הוא טל בן יוסף, בן 50 מבית חשמונאי. יו"ר ועד בית חשמונאי ספד לו: "אנו המומים, כואבים ושבורי לב עם היוודע דבר מותו של טל בן יוסף. טל היה איש משפחה למופת, חבר בוועד המקומי ואיש אהוב בקהילה, והוא יחסר לנו מאוד."

מפקד המשמרת רב רשף דרור בוחניק: "עם קבלת הדיווח על ההתרסקות יצאנו למקום האירוע, בדרכנו לאירוע הבנו כי המטוס נחת בתוואי שטח מורכב וישנם שני לכודים במטוס. לאחר הערכת מצב ראשונית צוות ראשון הגיע לזירת ההתרסקות והחל בפעולות חילוץ ראשוניות. לוחמי האש דיווחו על זירה קשה ומורכבת, ומיד החלו בפעולות חילוץ מורכבות בשיתוף פעולה עם יחידת 669 ומשטרת ישראל".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הפראמדיקים במסוק מד"א הצלה-אייר מאיר בן יאיר ויואב שושה סיפרו: "קיבלנו את הדיווח על התרסקות מטוס קל בשטח פתוח ומיד המראנו למקום במסוק מד"א-הצלה אייר החדיש ששודרג רק לאחרונה, ובעל יכולות לנחות בכל מקום. מיקום ההתרסקות לא היה ידוע בשלב הזה וביצענו סריקות מהאוויר על מנת לאתר את הזירה במהירות והאפשרית ולהתחיל בטיפול הרפואי. כעבור מספר דקות של סריקות זיהנו את שברי המטוס על הקרקע."

"למרות שמדובר בשטח סלעי קשה מאוד לנחיתה המסוק החדיש שלנו יכל לנחות שם ונחתנו בסמוך למקום ההתרסקות. ירדנו מהמסוק עם כל הציוד הרפואי הנדרש ורצנו לשברי המטוס. הבחנו בטייס ונוסע לכודים. הבנו שנדרשות פעולות חילוץ מורכבות מאוד וללוחמי האש לא תהיה אפשרות להגיע למקום באמצעות הכבאיות. תיאמנו עם המוקד שיזניקו כבאים למנחת מחניים והמסוק שלנו, מסוק מד"א-הצלה אייר חזר לשם והביא אלינו את הכבאים עם ציוד חילוץ מיוחד. המשכנו בטיפול רפואי עד להגעת הכבאים וכאשר הפצוע חולץ העברנו אותו למסוק שלנו ופינינו אותו לבית החולים במצב קשה ולא יציב. הפצוע השני שהיה מחוסר הכרה חולץ בהמשך אבל הפציעה שלו הייתה אנושה ומותו נקבע בשטח ע"י רופא." הוסיפו הפראמדיקים.

התרסקות מטוס - חילוץ
צילום : דוברות כבאות והצלה לישראל
התרסקות מטוס - חילוץ
צילום : דוברות כבאות והצלה לישראל
התרסקות מטוס - חילוץ
צילום : דוברות כבאות והצלה לישראל
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח