מבזקיםמשפטי/פלילי

ביצע לינץ' חמור והשליך עגלת סופר על אדם שטייל עם כלבו – היום נגזר דינו

בית משפט המחוזי בירושלים גזר היום (שני) על מוחמד חאלף, שהורשע בביצוע לינץ' חמור באלי רוזן לפני כשנתיים בשכונת שייח ג'ראח, 55 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצויים למתלונן.

על פי הכרעת הדין, הפורעים, ביניהם הנאשם, תקפו בעוצמה ובאכזריות את המתלונן אלי רוזן בכל חלקי גופו, בעת שטייל עם כלבו. במסגרת ההתפרעות, הנאשם היכה את המתלונן פעמיים כחלק מההמון שפרע בו. בשלב מסוים התקרבה ניידת משטרה למקום, המתלונן רץ לקראתה אז הרים אחד הפורעים עגלת סופר והשליך לעברו. כתוצאה ממעשיהם של הפורעים נגרמו למתלונן חבלות רבות בכל חלקי גופו.

ביהמ"ש דחה את טענותיו של הנאשם כי ניסה לעזור למתלונן ולסייע לו בעוד ההמון תוקף אותו, קיבל את עמדת פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), באמצעות עו"ד בני ליבסקינד, כי הנראה בחומר המתועד מהאירוע והודאותיו של הנאשם לא מותירים ספק בדבר אשמתו והרשיע את הנאשם בביצוע חבלה בכוונה מחמירה בנסיבות של מעשה טרור.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בשלב הטיעונים לעונש ציינה הפרקליטות כי הנאשם לא נטל אחריות על מעשיו והשתתף בכל האירוע האלים וביקשה לגזור עליו שבע שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי, קנס ופיצוי משמעותי למתלונן. לאחרונה התקבל הערעור שהגישה המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה לבית המשפט העליון והוחמר עונשו של אחד הנאשמים בפרשה.

אזיקים - עצור - מעצר - אסיר - כלא
אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button
רוצה לקבל התראות על עדכונים חדשים? הירשמו לעדכונים באתר ותהיו תמיד מעודכנים בכל מה שקורה. לא כרגע כן אשמח