חדשות הארץמבזקים

דוברי רוסית? – שירות חדש עבורכם

מהיום (ני) ניתן למצוא מידע על זכויות המגיעות לציבור גם בשפה הרוסית, בשלל נושאים בהם: זכויות ניצולי שואה, קצבאות זקנה, זכויות אזרחים ותיקים ועוד; בהמשך יועלו למעלה מ-1000 דפים נוספים.

אתר 'כל זכות', המהווה מאגר מידע מקיף ונרחב על הזכויות השונות המוענקות לתושבי ישראל ועל הדרך למימושן, החל לפרסם דפי זכויות גם בשפה הרוסית. האתר, הפועל בסיוע ומימון משרד המשפטים ומטה ישראל דיגיטלית במערך הדיגיטל הלאומי, מנגיש את המידע בחינם וללא כוונת רווח, ורק בשנה החולפת שירת כ-6 מיליון גולשות וגולשים אשר ביצעו כ-25 מיליון כניסות לאתר וצפו בכ-45 מיליון דפים, עם מידע מקיף ועדכני, בעברית ובערבית, בכל תחומי החיים.

האתר מספק מידע רב על הזכויות הניתנות בשלל נושאים בהם תעסוקה וזכויות עובדים, בריאות ומחלות, פנסיה וחיסכון ארוך טווח, דיור ושיכון, חינוך, זכויות נשים ועוד, ומתורגם במלואו לערבית. המהלך לתרגום תכני האתר לשפה הרוסית הוא חלק מהרחבת פרויקט 'כל זכות' שנעשה בהובלת היחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים, בעקבות הקצאת מיליון שקלים לטובת העניין במסגרת חלוקת כספים קואליציוניים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הנושאים שכבר תורגמו לשפה הרוסית וניתן למצוא אותם באתר 'כל זכות' הם: זכויות ניצולי שואה, קצבת זקנה, זכויות אזרחים וותיקים, גיל פרישה מהעבודה ועוד. בימים הקרובים צפויים לעלות כ-60 דפים בשפה הרוסית, בהמשך יעלו למעלה מ-1000 דפי זכויות נוספים.

עורך הדין שלומי בילבסקי, ראש היחידה הממשלתית לחופש המידע במשרד המשפטים, מסר: "תרגום אתר כל זכות לשפה הרוסית ישרת מאות אלפי דוברי רוסית בארץ, יגביר את האפקט של האתר ויחזק את הזכות למידע של כל אזרח ותושב. משרד המשפטים רואה באתר כל זכות מיזם דגל ובעל תפקיד חשוב בביצור שלטון החוק וערך השוויון וצמצום פערים בחברה . היחידה הממשלתית לחופש המידע גאה להוביל מיזם זה בשם משרד המשפטים".

מנכ"לית מערך הדיגיטל הלאומי, שירה לב עמי, מסרה: "מערך הדיגיטל עושה לילות כימים על מנת להנגיש שירותים דיגיטליים ממשלתיים לצד הנגשת זכויות לתושבי ישראל באתר 'כל זכות' בדרך הטובה ונוחה ביותר, באופן המותאם לכל האזרחים. לכן אנו גאים בכך שאתר 'כל זכות' יעלה גם בשפה הרוסית, וייתן מענה מותאם גם לניצולי שואה ולאזרחים ותיקים דוברי רוסית".

עורכת הדין ורדית דמרי-מדר, מנכ"לית 'כל זכות', מסרה: "אנחנו שמחים על האפשרות להנגיש את המידע בנוגע לזכויות עבור האוכלוסייה דוברת הרוסית בישראל ומקווים כי יוכלו למצוא במידע זה ערך וכלי חשוב למיצוי זכויותיהם".

לאתר 'כל זכות' בשפה הרוסית: https://bit.ly/3I1HnHW

 

אישה -מחשב נייד - לפטופ - בית - מחייכת
אילוסטרציה. צילום: Image by drobotdean on Freepik

Back to top button