מבזקיםמשפטי/פלילי

פסק דין נדיר: טרטרה את בעלה בעשרות הליכי סרק – ותחויב בהוצאות משפט כבדות

בהחלטה נדירה חייב בית המשפט אישה דלת אמצעים לשלם לבעלה לשעבר הוצאות משפט בסכום של כ-40 אלף שקלים

בית המשפט לענייני משפחה קיבל לאחרונה פסק דין נדיר, המחייב אישה לשלם לבעלה לשעבר הוצאות משפט בסכום של 40 אלף שקלים, וזאת חרף העובדה, כי מדובר באישה דלת אמצעים, שאף נעזרה בסיוע המשפטי לצורך ניהול ההליכים. את הגבר ייצגה בהליכים עו"ד לירית אביטל בר נתן.

עו''ד לירית אביטל בר נתן. צילום: אביגיל עוזי
עו"ד לירית אביטל בר נתן. צילום: אביגיל עוזי

פסק הדין מגולל מקרה קשה של ניכור הורי והתעמרות האישה בבעל בעשרות הליכי סרק וערעורים אותם הגישה נגדו לאורך שנים, ושכולם נדחו והוכרעו נגדה.

בני זוג נקלעו למאבק גירושין ארוך ומכוער שהשתרע על פני שנים, במהלכו הצליחה האישה לנתק את הקשר בין הילדים לאב, וזאת לאורך חודשים ארוכים.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

חרף הקנסות שהוטלו עליה, התעלמה האישה מהחלטות בית המשפט ומהמלצות פקידי הסעד, ולא התייצבה למבדקים ולוועדות שנקבעו למשפחה, בתירוץ שהיא מגישה ערעורים על ההחלטות נגדה לבית המשפט המחוזי. שלל הערעורים אותם הגישה נדחו אף הם.

האב, מצדו, לא הרים ידיים, ובתום שורה של מאבקים משפטיים, הועברו ילדי בני הזוג למשמורת משותפת.

בקשת האם מבית המשפט לדחות את תביעת המשמורת שהגיש האב – בטענה כי הוא שותה לשוכרה ומנסה לחמוק מתשלום מזונות – לא התקבלה, ובית המשפט הורה להשאיר את הסדרי המשמורת המשותפת על כנם.

לנוכח מחלוקת על גובה ההשתכרות של בני הזוג, ולאחר שהאם, בניגוד לאב, לא סיפקה כל ראיה תומכת לגובה השתכרותה, קבע בית המשפט, כי על האב לשלם לה מדי חודש סכום של 250 שקלים עבור כל ילד, הכולל גם את עלות המגורים עבורו. באשר להוצאות רפואיות חריגות והוצאות חינוך, נקבע, כי האב יישא ב-60 אחוז מהן ואילו האם ב-40 אחוז.

באשר לתביעת הרכוש קבע בית המשפט, כי בני הזוג יתחלקו באופן שווה בכספי התמורה שהתקבלו ממכירת דירתם המשותפת, וכך גם באשר לכספים ולזכויות הסוציאליות שנצברו על שם מי מהם. כמו כן הורה בית המשפט לאישה להחזיר לבעלה לשעבר, רטרואקטיבית, מחצית מסכום תשלומי המשכנתא שבהם נשא לבדו.

בסיכום פסק הדין ובהחלטה נדירה, מתח בית המשפט ביקורת נוקבת על התנהלותה של האישה, אשר יוצגה על ידי הסיוע המשפטי , תוך שהוא תולה בה את הסיבה להתארכות ההליכים המשפטיים.

חרף מצבה הכלכלי והעובדה כי מיוצגת על ידי הסיוע המשפטי, קבע בית המשפט, שעליה לפצות את בעלה לשעבר ב-40 אלף שקלים, ובכך לשאת בחלק מהוצאותיו המשפטיות.

גירושים - אכזבה - חרדה - דיכאון - עצב
אילוסטרציה. Image by yanalya on Freepik

Back to top button