מבזקיםפוליטי / מדיני

"הביצוע היה מושלם – סיכלנו את כל צמרת הג׳יהאד האסלאמי בעזה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשא הבוקר (ראשון) דברים בישיבת הממשלה השבועית. בדבריו התייחס נתניהו למבצע הצבאי "מגן וחץ" ברצועת עזה שהסתיים אתמול עם כניסת הפסקת האש לתוקף, לכניסת רשת הקמעונאות 'קארפור' ופתיחת סניפיה בישראל, להילולה במירון ולסיום, להופעתה של נועה קירל באירוויזיון אמש.

בפתח דבריו, אמר נתניהו: "בוקר טוב, סיימנו אמש בהצלחה חמישה ימי לחימה מול ארגון הטרור של הג׳יהאד האיסלאמי. לפני תחילת המבצע, ההנחיה שנתתי יחד עם שר הביטחון לצה״ל ולשב״כ, הסתכמה בשתי מילים: ״יוזמה והפתעה״. בירכתי אתמול את הרמטכ״ל ואת ראש השב״כ גם כן בשתי מילים: ״Well done״. והביצוע אכן היה מושלם. בהפתעה מוחלטת וביוזמה מתמשכת סיכלנו את כל צמרת הג׳יהאד האסלאמי בעזה. השמדנו 17 מפקדות של הג׳יהאד, חיסלנו עשרות מחבלים, פגענו במצבורי רקטות וטילים, סיכלנו חוליות נ״ט ועוד. במשך חודשים, מאז הקמת הממשלה, אני חוזר ואומר: מי שפוגע בנו, מי שמנסה, ומי שינסה לפגוע בנו – דמו בראשו. היום אויבי ישראל, בעזה והרבה מעבר לעזה, יודעים שגם אם הם מנסים להתחבא, אנו יכולים ואנו נכונים להגיע אליהם בכל עת. הכרה זו התחזקה באופן משמעותי במבצע ״מגן וחץ״. שינינו את המשוואה."

"אני מבקש להודות למפקדים, לחיילים ולחיילות צה״ל, לאנשי ולנשות השב״כ על הפעילות החשובה בהגנה ובהתקפה. ולכם – אזרחי ישראל, ובייחוד לתושבי העוטף, תודה על הגיבוי והעמידה האיתנה שלכם שאפשרו לנו להצליח במבצע חשוב זה. במהלך המבצע, כולל אתמול בלילה, עמדתי בקשר שוטף עם ראשי הרשויות בעוטף, כדי לטפל בבעיות המיגון, בעיות בריענון, בעיות נוספות. אני מבקש להודות למנכ״ל משרדי יוסי שלי, על העבודה המסורה. ומההישגים בביטחון להישגים של הממשלה בתחומים אחרים, של שיתוף פעולה מלא של כל שרי הממשלה, אני מבקש להודות להם. ראשית, להישגים בכלכלה. באחת התקופות המאתגרות לכלכלה העולמית בשנים האחרונות, סוכנות הדירוג המובילה בעולם S&P, שבה ואישרה את דירוג האשראי החיובי והגבוה של ישראל. ואני אומר: זאת הבעת אמון ברורה במדיניות הכלכלית החשובה והנכונה שאנו מובילים. אני מברך את שר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳, על הישג חשוב זה. אני לא אומר זה מן השפה אל החוץ, אני חושב שהמאמצים שאנחנו עושים בחודשים האחרונים, חודשים מאוד מאתגרים בכל הבחינות, אני חושב שההישג הזה ראוי לציון מיוחד, ואין כמו השוק שאומר את דברו." הוסיף נתניהו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד אמר נתניהו: "בשבועות הקרובים אנחנו נעביר את תקציב המדינה בכנסת ואת חוק ההסדרים שנלווה אליו, כדי להמשיך את המאמצים שלנו לחיזוק הכלכלה ואת המאמצים שלנו למאבק ביוקר המחייה. המאמצים הללו כוללים עידוד תחרות או מלחמה בבירוקרטיה להורדת מחירים. בשבוע שעבר ביקרתי באחד מ-50 הסניפים הראשונים של רשת השיווק הבינלאומית ״קארפור״ שנכנסה לישראל. הרשת מתכוונת לפתוח בישראל 200 סניפים, בהם ימכרו מאות מוצרים אירופים. עכשיו בזכות הסרת הרגולציה שהנהגנו, מוצרים אלה אינם צריכים לעבור את החסם הבירוקרטי המיותר של קבלת תו-תקן ישראלי. מה שטוב לאירופה – טוב לישראל. צעדים אלה מובילים להורדת מחירים. ואני מאמין שהמתחרים הישראלים יתנו פייט בהורדת מחירים מצידם. אין ברירה אחרת, השוק גיבה את זה. זה טוב לצרכן. זה טוב לכל אזרחי ישראל. אני רוצה לברך את שר הכלכלה ניר ברקת, על הבאת הישג חשוב זה שאנו עובדים עליו במשך שנים וממשנו אותו עכשיו. אני מברך גם את שר הפנים משה ארבל, על הפיילוט שמתחיל היום, שבמסגרתו יוכלו כל אזרחי ישראל לחדש דרכון בארבע לשכות רשות האוכלוסין הגדולות בארץ. ובזה אנחנו מתחילים את התיקון של הכשל של השנתיים האחרונות שבהם אזרחים חיכו חודשים רק כדי לקבל תור. נכון, אני יודע שעדיין יש תורים, אבל אנחנו בדרך לפתרון. זה הישג חשוב מאוד ותיקון מתבקש. "

"אני מבקש להודות לשר מאיר פרוש על ההתנהלות היעילה, המקצועית והבטוחה בנושא ההילולה במירון. ברכות מאיר בשם כולנו ובשם רבים רבים בעם ישראל. ומההישגים בכלכלה ובמלחמה בבירוקרטיה, אני מבקש לומר כמה מילים על ההישגים בתחום המדיני. ביום חמישי נפגשתי עם נשיא קפריסין. סיכמנו על המשך ביסוס ברית הדמוקרטיות במזרח התיכון – ישראל-קפריסין-יוון. זו ברית שבנינו לפני כמה שנים, ויש לה השלכות חשובות מאוד, בראש ובראשונה על מעמדה של ישראל כמעצמה אנרגטית. הפרויקט שהתמקדנו בו הוא אספקת גז מישראל לאירופה דרך צינור גז משדות הגז שלנו אל מתקן הנזלת גז שייבנה בקפריסין. חיבור זה יזניק את כלכלת ישראל לגבהים חדשים ויחזק את מעמדה של ישראל כספקית אנרגיה בינלאומית חשובה. אתם יודעים שאירופה זקוקה לאנרגיה, היא זקוקה לגז, ויצירת אספקת גז יעילה וזולה מישראל לאירופה. זה דבר שמאוד מאוד מחזק את מעמדה של ישראל." הוסיף.

לסיום, אמר: "בשבוע שעבר נפגשתי גם עם נשיא קניה החדש וסיכמנו על חיזוק נוסף של שיתוף הפעולה בינינו כל התחומים. הביקור זה, כמו פתיחת השגרירות של צ׳אד בישראל, מבטא את החשיבות שמדינות רבות באפריקה מייחסות לישראל, ואת החשיבות שישראל מייחסת לאפריקה. אני מברך את שר החוץ אלי כהן על יישוב המשבר עם פולין, על חנוכת שגרירות ישראלית חדשה בטורקמניסטן, ועל ביקור מוצלח באוקראינה, ועל פעולות חשובות נוספות שבמהלך זמן אנחנו גם נתאר אותן. זה מצטרף לצעדים שכבר עשינו, חתמנו על הסכם סחר חופשי עם איחוד האמירויות ופתיחת טיסות ישירות מעל עומאן. אני מבקש לומר לשרי הממשלה שהמאמץ להעמיק ולהרחיב את ״הסכמי אברהם״ לא נפסק אפילו לרגע, כולל בימים אלה. ומההישגים במדיניות החוץ, בכלכלה ובביטחון, להישג פנומנלי נוסף באירוויזיון: אני מבקש לברך את נועה קירל על המקום השלישי והמכובד. נועה, בשבילנו את תמיד מספר 1. כל הכבוד! תודה רבה."

בנימין נתניהו
ארכיון. צילום: חיים צח, לע"מ

Back to top button