מבזקיםצבא וביטחון

מפקד מרכז האש באוגדת עזה: "אנחנו מזהים ירידה של 50% בהיקף ירי המרגמות"

מפקד מרכז האש באוגדת עזה, סא״ל ע' התייחס לפני זמן קצר (שבת) לפעילות לסיכול המשך הירי של הג'יהאד האסלאמי מרצועת עזה ואמר: "אנחנו מזהים בעקבות התקיפות ירידה של 50% בהיקף ירי המרגמות".

סא״ל ע' אמר: "אנחנו נמצאים בעיצומו של היום החמישי למבצע 'מגן וחץ' ברצועת עזה. חופת האש של האוגדה ביצעה במהלך המבצע תקיפות משמעותיות ביותר כנגד מטרות טרור ברצועה. לצד הכנת המטרות מראש, ישנו מאמץ שמתנהל אך ורק מהאוגדה והוא מאמץ לאיתור פעילים בדרכם לביצוע פיגוע או מיד לאחר שביצעו פיגוע וסיכולם".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לדבריו, "זהו מאמץ שמתנהל מתאי התקיפה של האוגדה. אנו אוחזים את המרחבים האלה שחקרנו מראש, באמצעות שלל אמצעי תצפית שעומדים לרשותנו מהאוויר ומהקרקע. אנחנו יודעים איפה ומתי להתמקם, אודות לאינדיקציות של השב"כ וכך בתאי התקיפה, אנחנו יודעים להתמקם במקום הנכון ובזמן הנכון."

סא"ל ע' הוסיף: "אנחנו מזהים בעקבות התקיפות האלה ירידה של 50% בהיקף ירי המרגמות לשטחנו. מדובר בשכלול משמעותי שקורה בזכות שיתוף פעולה הדוק עם חיל האוויר, אמ"ן (אגף המודיעין) והשב"כ ומאפשר לנו להוציא לפועל סיכון משמעותי שפוגע באופן ישיר ביכולת ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי להוציא לפועל מתווים התקפיים לשטחנו. מרכז האש של האוגדה ימשיך לעמוד איתן כנגד פיגועים וכנגד הוצאת מתווים התקפיים של הגא"פ".

מפקד מרכז האש באוגדת עזה, סא״ל ע
תקיפות אוגדת עזה במהלך מבצע 'מגן וחץ'

Back to top button