מבזקיםמשפטי/פלילי

בשווי מיליוני ש"ח: בעל חנויות לממכר סיגריות אלקטרוניות נעצר בחשד להברחת סחורה

רשות המסים, באמצעות מחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים בשיתוף פעולה עם בית מכס נתב"ג, עצרה אתמול (שני) את שחר פטורי, בעלים של שתי חנויות לממכר סיגריות אלקטרוניות, בחשד להברחה של אלפי סיגריות אלקטרוניות בשווי של מיליוני ₪.

על פי החשד, פטורי ייבא לארץ אלפי יחידות של סיגריות אלקטרוניות חד פעמיות, שעליהן חל מס קניה, מבלי להצהיר שמדובר בסיגריות אלקטרוניות ותוך שימוש בשמותיהם של אנשים בדויים ואנשי קש. יצוין כי כיום חל על סיגריות אלקטרוניות מס קניה בשיעור של 145% מהמחיר הסיטוני השכיח בתוספת 4.64 ₪ למ"ל אך לא פחות מ-8.9 ₪ למ"ל.

בעקבות החשד הגיעו אתמול חוקרי רשות המסים לחנויות שבבעלותו ולביתו שבמושב טל שחר על מנת לערוך חיפוש. החשוד חסם את הכניסה לביתו באמצעות כלבי שמירה ועקב את החוקרים מלהיכנס. משנכנסו, טען החשוד כי אין ברשותו טלפונים חכמים, אולם לאחר חיפוש נמצאו טלפונים ניידים בחלוקים התלויים בחדר האמבטיה שבבית. כמו כן, במהלך החיפוש בחנויות שבבעלותו נתפסה סחורה החשודה כמוברחת.

לאחר החיפושים הובא החשוד בפני בית משפט השלום בירושלים, מעצרו הוארך והיום הוא יובא שוב בפני שופט להמשך מעצרו או לשחרורו בתנאים מגבילים. החקירה נמשכת.

סיגריה אלקטרונית - וייפ - עישון - מעשן
אילוסטרציה. Image by Lindsay Fox from Pixabay
Back to top button