מבזקיםספורט

מהומה על המגרש: משחק בין הפועל ב"ש למכבי חיפה הפך לקטטה המונית

אירוע חריג אירע הערב (שני) בתום משחק כדורגל בין הפועל באר שבע למכבי חיפה באיצטדיון טוטו טרנר בבאר שבע.

עוד לפני המשחק, משטרת ישראל עיכבה שישה עשר אוהדים בחשד להפרת סדר, ספספרות, החזקת סכין והחזקת אבוקות ואמצעי פירוטכניקה, במסגרת היערכות למשחק הכדורגל.

בנוסף, נעצרו שני אוהדים בגין עבירה של תקיפת שוטר והפרת סדר ציבורי.

לכלל המעורבים התקיים שימוע בפני קצין משטרה, שהחליט להרחיקם באופן מיידי, למשך 60 ימים, ממגרשי הכדורגל.

אולם האירוע החריג באמת התרחש בתום המשחק, בו באר שבע ניצחה את חיפה 2:1.

עם סיום המשחק, שחקן מכבי חיפה באסם זערורה תקף שחקן של הפועל באר שבע והוביל לקטטה ומהומה על המגרש וביציע. בנוסף רימון עשן אדום נפתח ביציע של אוהדי חיפה עם סיום המשחק.

במהלך העימות דולב חזיזה, שחקן מכבי חיפה, ספג אגרוף בפניו והופל לכר הדשא. שחקן אחר של מכבי חיפה, עבדולאי סק, התעמת עם מנהל הקבוצה של באר שבע, אביתר אילוז, לאחר שהשחקן סימן אצבע משולשת לקהל הביתי.

העימות התפתח גם ביציע אוהדי מכבי חיפה – בין הקהל האורח לאנשי האבטחה.

יושב ראש מנהלת הליגה הגיב לאירוע: "אנו רואים את האירוע בחומרה רבה ונפעל ביד קשה כנגד כל המעורבים – מה שקרה היום מבייש את הכדורגל הישראלי".

שינו זוארץ, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אמר: "משחק כדורגל שהיה אמור להסב גאווה לענף, הפך לקלון. איך ניתן להיאבק באוהדים פורעים כאשר בעלי תפקידים ושחקנים לוקחים חלק בתגרה על גבול העבריינות הפלילית. מעבר לענישה הכבדה לה יש לצפות מבית הדין כלפי מי שהיו שותפים לחרפה הזאת, אני מצפה מראשי שני המועדונים, שותפים ותיקים שלי לקידום הכדורגל, לקיים בדק בית אמיתי ולהשית ענישה חמורה על המעורבים. אין לי אלא להתנצל בפני כל מי שצפו באלימות הקשה ולהתחייב בפניהם כי נעשה הכל שהדבר לא יישנה".

גם שר התרבות והספורט מיקי זוהר לא נשאר אדיש והגיב: "האלימות הערב בין השחקנים במשחק בבאר שבע, חמורה לא פחות ואף יותר ממקרי האלימות בספורט בכלל ובמגרשי הכדורגל בפרט. השחקנים אמורים להוות דוגמה לאוהדים ולא ההיפך. אשוחח עם ראשי המינהלת והקבוצות כדי לבחון צעדים מעשיים וחמורים כנגד השחקנים האלימים. כפי שאמרתי, נפעל בכל הכח למגר את תופעת האלימות בספורט ובכל דרך אפשרית".

צילום: דוברות המשטרה
שימוש על פי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים
שימוש על פי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים
Back to top button