מבזקיםפוליטי / מדיני

דרעי: "הממשלה הזו נבחרה ל-4 שנים ולא נוותר על יום אחד פחות"

יו"ר ש"ס אריה דרעי נשא דברים היום (שני) בישיבת סיעת ש"ס.

דרעי אמר: "אני חושב שההחלטה של ראש הממשלה לעצור את החקיקה לפני החגים הייתה נכונה. הניסיונות להידברות שווים את מניעת הקרע בעם. אני חוזר ואומר: אנחנו נבחרנו לארבע שנים ואנחנו לא מתכוונים לוותר על יום אחד מארבע השנים הללו. אנחנו 64 מנדטים – לא אוסף מפלגות שמחוברות על ידי שנאה אלא קואליציה ערכית והומוגנית עם בסיס רחב של שיתוף פעולה. אצלנו אין חמישה ראשי ממשלה אלא היררכיה ברורה, ולכן יש יציבות ואין יש שום סיבה שהממשלה הזו לא תמלא את ימיה".

הוא הוסיף: "אני לא אומר זאת בשביל לתת תחזיות, אלא כדי שנוכל לתכנן נכון את המהלכים וכדי לקחת אוויר וסבלנות. אנחנו רצים למרחקים ארוכים. מי שהולך בדרך הקצרה עלול למצוא את עצמו בדרך ארוכה וקשה. לכן, חשוב מאד כעת שנעביר את תקציב המדינה, שהוא הכלי הבסיסי באמצעותו נוכל לשרת את הציבור כפי שהבטחנו, עם ההישגים בחינוך, ברווחה, בכרטיסי המזון לשכבות החלשות ועוד. התקציב ייתן לנו יציבות פוליטית. נשיג את כל המטרות בשום שכל, לאט לאט, ואז ניבחן על ידי הציבור".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד הוא אמר: "חשוב להבין: כל המחאה 'הספונטנית' מטרתה היחידה היא להפיל את הממשלה. זו לא הרפורמה המשפטית, ולא חוק גיוס, לא שום דבר אחר. הם מנסים לזהות 'חולשות' ולנסות לפלג בתוכנו מתוך מחשבה שכך הם יפילו את הממשלה. לכן התשובה שלנו לא תהיה בהפגנות נגד, אלא שנמשיך ונישאר מאוחדים בקואליציה. יש לנו זמן ונשיג בעזרת השם את כל המטרות שלנו".

אריה דרעי
אריה דרעי. ארכיון. צילום: חיים צח

Back to top button