מבזקיםמשפטי/פלילי

"יש לנו תמונות של הבן שלך": חמישה מואשמים בשרשרת אירועי סחיטה באיומים

שוטרי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) בלהב 433 סיימו את חקירתם בשרשרת אירועי סחיטה באיומים, שוד ועבירות נוספות, של חמישה חשודים נגד קורבן ממרכז הארץ.

מהחקירה עולה כי באוגוסט 2021 שלושה מהחשודים שדדו את השעון היוקרתי של הקורבן שעה ששהה במסעדה בהרצליה וכן שדדו ממנו 3,000 יורו שהחזיק בתיק שנשא. בנוסף, החשודים איימו עליו שאם לא יעביר להם 10,000 יורו מדי חודש, בנו ייפגע, ואם ידבר עם המשטרה, ישימו אותו בכיסא גלגלים.

מחקירת היאחב"ל עולה אירוע נוסף מסוף שנת 2021 במהלכו הגיעו שניים מהחשודים לדירתו של הקורבן במלון ברחוב העוגן בהרצליה בעקבות סירובו להמשיך לשלם את התשלום החודשי לו נדרש ובעקבותיו נסחט באיומים. אחד החשודים היה לבוש במדי שליח עם פיצה בידו. כשהקורבן פתח את הדלת, החשודים תקפו אותו, פתחו את הכספת שלו ואחד מהם ניסה להעביר לידיו מטבעות דיגיטליים באמצעות יישומון שהיה מותקן בנייד של הקורבן, ללא הצלחה.

אירוע שלישי שעלה מהחקירה מתאר סחיטה באיומים של אחד החשודים בעקבות השקעה לא מוצלחת שלו במטבעות דיגיטליים ובעקבות המלצה של הקורבן. בעקבות ההפסד, החשוד דרש מהקורבן 100,000 דולר. משלא היה בידו לשלם, הקורבן פתח משרדים למטבעות דיגיטליים לדרישת החשוד ועבד בהם ללא שכר כשהחשוד איים עליו, שאם לא יגיע לעבודה במשרדים, בנו של הקורבן ייפגע. לאחר מספר חודשים, הקורבן חדל מלהגיע למשרדים ובתגובה החשודים הגיעו לביתו שבקומה עליונה ואיימו עליו: "תפתח את הדלת או שאני פותח ולא תהיה לך מחילה". בתגובה, החשודים שברו את הדלת וכדי להימלט מהם, הקורבן קפץ מחלון דירתו, נפצע וטופל בבית החולים איכילוב.

אירוע רביעי העולה מהחקירה מייחס לחשודים עבירות הדחה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט בעקבות הגעתם לבית החולים בו אושפז הקורבן בעקבות הנפילה, שם איימו עליו לא לדבר: "אל תגיד שום דבר, לא קרה שום דבר, אתה יודע שהבוס אוהב אותך. ראינו אותך וחשבנו שיש משהו ולכן רצנו אחריך, לא רצינו לעשות שום דבר. אל תדבר עם המשטרה, יש לנו תמונות של הבן שלך".

לפני כעשרה ימים החקירה הפכה גלויה עם מעצרם של חמשת החשודים (מרעננה, רמת גן, אילת, בת ים וראשון לציון) ומעצרם הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשון לציון.

היום (חמישי) פרקליטות מחוז תל אביב הגישה נגד החשודים כתב אישום המכיל חמישה אישומים יחד עם בקשות למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

אזיקים - כסף - דולרים
אילוסצטרציה. צילום: Image by wirestock on Freepik
Back to top button