בריאותמבזקים

בת 15 נפגעה מספריי שלג בעיניה, מצבה בינוני

אל בית החולים הציבורי אסותא אשדוד מקבוצת מכבי, פונתה היום (חמישי) טליה שמש בת ה 15 תושבת העיר אשדוד בעקבות תלונות על כאבי עיניים. מבירור המקרה עולה שטליה השתתפה אמש בחגיגות יום העצמאות בעיר כאשר במהלכן הושפרץ לעברה ספריי שלג לתוך העיניים. ככל שעברו השעות הכאב גבר ולאחר שעדכנה, בבוקר, את אמא, הם פנו לרופא המשפחה.

רופא המשפחה שלח את טליה בדחיפות אל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד שם נבדקה ע"י ד"ר זוהר נוימן ממלרד ילדים ונמצא כי היא סובלת מגירוי משמעותי בלחמיות העיניים עם הפרשות מרובות וכן חוסר יכולת לפקוח את העיניים. מבדיקה נוספת של רופא עיניים נראה כי יש פגיעה בכ 90% משטח הקרניות. מצבה מוגדר בינוני והיא מאושפזת במחלקת עיניים ילדים להמשך טיפול.

ד"ר הגר גור מנהלת מלר"ד ילדים: "כמו בכל יום עצמאות גם במהלך 48 שעות האחרונות פונו אלינו ילדים רבים עם פגיעות קצף בעיניים. המקרה הזה הוא קיצוני בפגיעתו ובחומרתו ואנו עושים הכל על מנת למנוע נזק משמעותי לעין"

טליה אמרה: "מאוד חשוב לי לפנות לכלל הילדים ובני הנוער, גם ברגעי שמחה יש חובה לגלות אחריות. אסור שיום שמחה יהפוך ליום עצב וכאב".

על פי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, בעשור האחרון (2013-2023) הגיעו למיון 193 ילדים כתוצאה מהיפגעות בעקבות שימוש בספריי שלג, 61% מהנפגעים היו מתחת לגיל 14.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "על אף שספריי שלג אסור במכירה עבור ילדים מתחת לגיל 14, בכל שנה אנו שומעים על ילדים שמגיעים למיון עם כוויות כתוצאה משימוש במוצר. גם השנה הגיעו עשרות ילדים לחדרי המיון ברחבי הארץ לאחר שנפגעו מספריי שלג, חלקם עלולים להתמודד עם פגיעה ארוכת טווח בעיניים. אני קוראת לקובעי מדיניות ולרשויות המקומיות לקחת אחריות על התופעה ולוודא שביום העצמאות הבא הספריי המסוכן ייאסר לחלוטין לשימוש כחלק מהחגיגות".

בת 15 נפגעה מספריי שלג בעיניה, מצבה בינוני
צילום: דוברות ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד
צילום: דוברות ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד
Back to top button