חדשות הארץמבזקים

לראשונה מאז קום המדינה: מטס חיל האוויר הממלכתי יעבור מעל השומרון

שר הבטחון ויו"ר מועצת שומרון, יוסי דגן, הגיעו להסכמה והודיעו היום (שני) כי לראשונה מאז קום המדינה יעבור מטס חיל האוויר הממלכתי מעל השומרון. המטס יעבור בין השאר גם מעל אלון מורה איתמר ואריאל. השינוי התרחש לאחר מאבק בן 4 שנים שראש מועצת שומרון ניהל, ששיאו היה עימות  בין ראש מועצת שומרון לדובר צה"ל ימים ספורים לפני יום העצמאות אשתקד.

דגן הודה לשר הבטחון גלנט ולרמטכ"ל הנכנס ששינו את התפיסה והביאו את המטס לשומרון ואמר:  "אחרי 50 שנה, הופסקה אפלייה מתמשכת כלפי חלוצי השומרון הגיבורים, שנאלצו שנה אחרי שנה לראות בעיניים כלות כיצד המטס מדלג במדוייק על ישוביהם. אני מודה לשר הבטחון יואב גלנט ולרמטכ"ל הנכנס רב אלוף הרצי הלוי, ששינו את התפיסה, ותיקנו את שהיה לתקן,  המטס מראה שמדינת ישראל נוהגת בשוויוניות, ומצדיעה גם לגיבורי השומרון. אני מזמין את כל אזרחי ישראל לבקר בשומרון ביום העצמאות, להנות משלל מאתרי התיירות והטבע ומהאירוע המרכזי בחטמ"ר שומרון וגם לצפות במטס הממלכתי ביום חגה של ישראל"

כזכור מספר ימים לפני יום העצמאות אשתקד דובר צה"ל הודיע, לאחר פנייתו של דגן, כי המטס החגיגי עובר באזורים שבהם מתגוררים למעלה מ-30 אלף בני אדם וכי ההחלטה על מסלולו אינה קשורה לשיקולים פוליטיים.

דגן השיב על כך בחריפות, האשים את דובר צה"ל כי הוא משקר ואמר: "אני ממליץ לדובר צה"ל במקום להוציא הודעות דוברות לא נכונות, לתקן את המעוות.  מבדיקה פשוטה שעשינו מתברר כי דובר צה"ל משקר. המטס עובר בין השאר מעל הישוב "אור הנר" שבו פחות מאלף תושבים, הישוב "בית קמה" עם פחות מאלפיים תושבים והישוב "דלית אל כרמל" עם 18 אלף תושבים. אף על פי כן, נאלצים תושבי השומרון החלוצים מדי שנה להביט בעיניים כלות לעבר אזור המרכז ואזורים אחרים בארץ, ולא לזכות ולו פעם אחת לראות את מטס חיל האוויר עובר מעל בתיהם".

לראשונה מאז קום המדינה: מטס חיל האוויר הממלכתי יעבור מעל השומרון
צילום: רועי חדי
Back to top button